Reklama

Łukasz Prokorym został nowym marszałkiem województwa podlaskiego

Data:

- Reklama -

Na pierwszej sesji sejmiku VII kadencji, która odbyła się we wtorek, 7 maja, wybrano nowych członków zarządu i przewodniczącego sejmiku. Na stanowiska wicemarszałków sejmiku zostali wybrani: Wiesław Burnos i Marek Malinowski. Do zarządu województwa weszli Jacek Piorunek i Bogdan Dyjuk. Natomiast przewodniczącym sejmiku został Cezary Cieślukowski. Pierwsze obrady sejmiku kadencji 2024-2029 odbyły się w Sali Konferencyjnej im. Krzysztofa Jakuba Putry urzędu marszałkowskiego.

Kandydatem na stanowisko marszałka był Łukasz Prokorym, zgłoszony przez Klub Koalicji Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu 30-osobowego sejmiku otrzymał on 16 głosów, pokonując dotychczasowego marszałka Artura Kosickiego (Prawo i Sprawiedliwość), na którego głosowało 13 radnych. Jeden z radnych wstrzymał się od głosu.

Łukasz Prokorym, radca prawny i doktorant wydziału prawa, przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Białystok.

Wraz z wyborem przewodniczącego sejmiku, wybrani zostali również wiceprzewodniczący. Obok Cezarego Cieślukowskiego w prezydium zasiądą: Łukasz Nazarko, Jarosław Zygmunt Dworzański i Wojciech Grochowski.

Na sesji ślubowanie złożyli radni sejmiku, a wśród gości znaleźli się między innymi: europoseł Tomasz Frankowski, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski oraz posłowie Sebastian Łukaszewicz, Jacek Sasin i Krzysztof Truskolaski.

1 KOMENTARZ

  1. Wieśka i Maruś – „… już was wczoraj dopadł szmal, zdrada płynie z ust no i obrastacie w tłuszcz…” przy platformianym korycie, bo przecież się mówi, że żadne pieniądze nie śmierdzą… Ale czy wy będziecie mieli honor i odwagę spojrzeć na dworze ludziom w oczy? Ale czy wy w ogóle macie jakiś honor, nie mówiąc już o reputacji…? Nawet Vladimir Putin nigdy nie wybacza zdrady, a co dopiero Bóg i ojczyzna! Żenada…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Maja Krzyżewska wystąpi podczas eventu „Zadbaj o siebie na wiosnę”

Już w najbliższą środę, 20 marca w Parku Naukowo-Technologicznym...

Zadbaj o siebie na wiosnę: Sekrety zdrowia i urody, live cooking i degustacja

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia...