Reklama

Osoby z niepełnosprawnościami prezentowały talenty. Na scenie pojawił się nawet Ku Klux Klan

Data:

- Reklama -

Dzisiaj, 23 maja, odbywa się w Suwałkach cykliczne wydarzenie – wielkie święto promocji talentów osób niepełnosprawnych, które już po raz siódmy gromadzi uczestników z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Inicjatywa, organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo”, ma na celu nie tylko zapewnienie dobrej zabawy i integracji, ale przede wszystkim promowanie talentów, zdolności i pasji osób niepełnosprawnych.

– Naszym głównym celem jest wzmocnienie poczucia własnej wartości wśród osób niepełnosprawnych oraz pokazanie ich siły i możliwości. Chcemy, aby każdy uczestnik poczuł się doceniony i zobaczył, że jego talent ma ogromną wartość. Poprzez organizację tego typu wydarzeń, dążymy do walki z uprzedzeniami i stereotypami, które często towarzyszą niepełnosprawności. Pragniemy również podkreślić, że osoby niepełnosprawne mają prawo do realizacji swoich marzeń i pełnego uczestnictwa w życiu społecznym – mówi Natalia Górska ze Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo”.

Tegoroczny program VII Suwalskiego Przeglądu Talentów Osób Niepełnosprawnych „Hyde Park” jest niezwykle bogaty i różnorodny. Uczestnicy z różnych placówek przygotowali szereg występów artystycznych, które obejmują:

  • Teatr
  • Taniec
  • Skecze
  • Pantomimę

Cały dzień będzie przepełniony radością, zabawą i integracją. Prezentacje tematyczne dotyczą wykluczenia społecznego, realizacji marzeń, walki z uprzedzeniami, a nawet ageizmu. Przegląd rozpoczął się od pokazu, który miał na celu zwrócenie uwagi na problemy dyskryminacji i nietolerancji.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Charytatywny Bal Przedsiębiorców już 20 kwietnia

Już w następną sobotę, 20 kwietnia, w Hotelu Szyszko***...

Dzień Pracownika Socjalnego w Suwałkach: W PUZ wystąpił Piotr Karpienia

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach gościła we wtorek, 21...

Działa Środowiskowy Dom Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy poprowadzi Stowarzyszenie „Aktywni tak samo”, które...

Śniadanie daje moc! Mali suwalczanie zjedli wspólny posiłek

O tym, że „Śniadanie Daje Moc”, wiedzą już dzieci...