Reklama

Od pomysłu do uśmiechu – minigranty w działaniu

Data:

- Reklama -

Sport, taniec, kreatywność i pomoc potrzebującym – pięć minigrantów zrealizowanych w okresie od listopada do grudnia w Suwałkach. Dzięki wolontariuszom Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT i lokalnym partnerom Suwałki stały się miejscem integracji, rozwoju i wsparcia.

W ramach tych społecznych inicjatyw odbył się m.in. kurs tańca dla seniorów prowadzony przez wolontariuszy SZASE, Słodki mecz w dwójce – siatkarskie spotkanie połączone ze zbiórką słodyczy dla dzieci ze świetlicy, świąteczna akcja paczkowa dla potrzebujących „Szczęśliwa siódemka”, zajęcia sportowo-edukacyjne i plastyczno-manualne dla dzieci z wolontariuszami dla Przystani oraz konkurs na nowe logo suwalskiej jedynki.

Działania realizowało 25 wolontariuszy, dotarły one do 641 odbiorców działań i wywołały ponad 200 uśmiechów. Wydarzenia miały charakter otwarty i integracyjny, przyniosły nie tylko radość najmłodszym w postaci świątecznych upominków, ale także pokazały młodzieży i seniorom, że wolontariat może być sposobem na życie, dającym satysfakcję i mnóstwo pozytywnej energii.

Każda osoba może dołączyć do społeczności wolontariuszy, czy koordynatorów wolontariatu. Stowarzyszanie oferuje m.in. wsparcie, doradztwo, szkolenia dla wolontariuszy, koordynatorów i organizatorów wolontariatu w ramach programu Korpusu Solidarności.

Wystarczy skontaktować się z:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach, ul. Noniewicza 91,

tel. 87 565 02 58, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.plwww.pryzmat.org.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Razem dla zwierząt, czyli lekcja wrażliwości w praktyce

Konstantynówka koło Sejn znów stała się miejscem pięknej inicjatywy....

Minigranty Korpusu Solidarności – Inwestycja w Twoje pasje!

Masz pomysł na działanie wolontariackie, ale brak Ci funduszy...

Pomagaj nie raz, a cały czas! Rozmowa z Anną Ruszewską

Rozmowa z Anną Ruszewską - Prezesem Podlaskiej Sieci Wolontariatu...