Mało na sport

0
98
Mało na sport Niebywałe Suwałki

 

UKŻ „Grot” to jedyny suwalski klub, który otrzymał dofinansowanie z drugiej puli pieniędzy na organizację imprez sportowych. Środki rozdysponował właśnie Urząd Marszałkowski. Kluby wnioskowały o 332 tys. złotych, a musiały zadowolić się kwotą czterokrotnie mniejszą.

Tak to z konkursami bywa. Wysokość przyznanego dofinansowania właściwie nigdy nie zgadza się z kwotą wnioskowaną. Tak było i tym razem. Wartość wszystkich zadań to 1,2 mln złotych. Kwota przyznanych dotacji wyniosła zaledwie 76 tys. złotych. Zaledwie, ponieważ wnioskodawcy liczyli w sumie na prawie 332 tys. złotych.

Sporo środków otrzymały kluby z Białegostoku, Łomży, Sokółki i Augustowa. Na liście znalazł się też projekt suwalskiego „Grotu”. Żeglarze wnioskowali o pieniądze na organizację regat o „Puchar Karola Jabłońskiego”. Mieli nadzieję, że dostaną 5 tys. zł, otrzymali połowę tej kwoty.

Urząd Marszałkowski środki podzielił również między szachistów, biegaczy, którzy zamiast 12 tys. złotych otrzymali 4 tys. złotych, czy bilardzistów z Sokółki. Ci ostatni dostaną 9 tys. złotych, choć wnioskowali o 30,5 tys. złotych.

Lista wszystkich wniosków – http://wrotapodlasia.pl/NR/rdonlyres/74DDAC53-5475-4AFE-9B2B-DA2FFB1A48EB/0/zal1.pdf 

Leave a Reply