Reklama

Sejneńscy radni apelują do posłanki

Data:

- Reklama -

Zaskoczeni interpelacją Barbary Kudryckiej, postanowili wykorzystać zainteresowani posłanki i sprawę długu Sejn przybliżyć premierowi. Anna Krutul, Arkadiusz Nowalski, Rafał Sławiński i Marcin Szlegier w ubiegłym tygodniu wysłali prośbę o interwencję do parlamentarzystki z PO.

Radni na początku pisma dziękują za zainteresowanie problemami ich miasta, od razu jednak wskazują nieścisłości w interpelacji Barbary Kudryckiej z lutego 2012 roku – http://orka2.sejm.gov.pl/IZ7.nsf/main/0ECE25FE

W kontekście ostatnich doniesień dotyczących braku inwestycji na najbliższe lata, likwidacji ośrodka sportu, zwolnień w placówkach oświatowych, działanie z odpowiednim poparciem wydaje się jedynym rozwiązaniem. Sejneńscy radni w swoim piśmie podkreślają, że „z pełną świadomością konsekwencji swoich działań burmistrz Sejn Jan Stanisław Kap uniemożliwiał wymagane prawem wykazanie zadłużenia w budżecie miasta. Pomimo jednoznacznej treści wyroku w sprawie kwot, których wypłacenia odmówił wraz z Zarządem Miasta Sejny, a potem sam – jednoosobowo, w dalszym ciągu nie wypłacał wynikających z wyroku Sądu kwot”.

Rajcy wspominają również o tym, że Stanisław Kap podejmował działania markujące rzeczywiste czynności naprawcze. Autorzy pisma są przekonania, że za błędy zapłacą mieszkańcy Sejn. Kosztem zaś będzie „totalny regres cywilizacyjny i społeczny”. Czwórka radnych prosi posłankę o pomoc i interwencję u premiera Tuska.

Według danych przesłanych w tym roku przez podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów – Hannę Majszczyk wynika, że wskaźnik zadłużenia Sejn za 4 kwartały 2011 r. wynosił 91,6% dochodów wykonanych. Tę informację na temat długu miasta otrzymała również Barbara Kudrycka – http://orka2.sejm.gov.pl/IZ7.nsf/main/3F413C7F

W załączeniu – pismo radnych:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....