MTB Suwałki mistrzem Województwa Podlaskiego

W niedzielę 1.09.2013 odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w maratonach MTB. Była to zarazem 11. edycja cyklu Maratonów Kresowych 2013. Gospodarzem zawodów został Ośrodek Narciarski WOSIR Szelment, gdzie znajdował się start i meta zawodów. Dla MTB Suwałki były to wyjątkowe zmagania.

Trasy na Suwalszczyźnie są bardzo malownicze, a zarazem wymagające. Zawodnicy startujący na dystansie Maraton musieli zmierzyć się z najbardziej stromymi podjazdami Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Polne i leśne drogi ożywił barwny peleton kolarzy rozciągnięty wśród gór i jezior.

Członkowie Klubu Rowerowego MTB Suwałki przygotowywali się do zawodów długo i starannie. – Efekty naszych starań odzwierciedlają oficjalne tabele wyników. W klasyfikacji drużynowej dystansów Mini i Półmaraton nie mieliśmy sobie równych i wywalczyliśmy tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego w Maratonach MTB. Jak na klub, który swą działalność rozpoczął zaledwie 8 miesięcy temu, to wielki sukces. Tym większy, że pokonaliśmy wiele bardziej doświadczonych ekip ze wschodniej Polski i Białorusi. Na swoim terenie nie byliśmy też zbyt gościnni w kategoriach indywidualnych. W sumie udało nam się wywalczyć 8 miejsc na podium – informują zawodnicy.

Wyniki na dystansie Półmaraton: Barbara Paszkowska – 1 miejsce kategoria Kobiety Sport; Iwona Tasior – 2 miejsce kategoria Kobiety Fit; Anna Taraszkiewicz – 3 miejsce kategoria Kobiety Super Fit; Dariusz Klin – 2 miejsce kategoria MK Weteran; Eugeniusz Wawrzyn – 3 miejsce kategoria MK Weteran oraz Dariusz Tasior – 3 miejsce Kategoria Master.

Więcej informacji i fotorelacja na stronie MTB Suwałki.