Bowling w finale

bowling-final122Drewtark Sejny, Eltechbiur oraz Oil Transfer Development to najlepsze ekipy zakończonej niedawno Pink Bowling League. Triumfatora poznaliśmy tydzień temu, ale walka o podium trwała do samego końca.

Drugą pozycję w pięknym stylu wywalczyli zawodnicy Eltechbiuru przy okazji ustanawiając nowy rekord Ligi, który obecnie wynosi 817 punktów. O ostatnie miejsce na „pudle” walczyły dwie ekipy, które zgodnie wygrały swoje pojedynki. O trzecim miejscu zdecydowały „małe punkty”, których więcej na swoim koncie miała drużyna Oil Transfer Development. Różnicą 22 małych punktów wyprzedziła czwartą w tabeli Sudowię.

Po ostatnim rzucie kończącym sportowe zmagania przyszedł czas na podliczenie punktacji końcowej oraz wyników indywidualnych.

Poniżej najlepsze trzy średnie ze wszystkich kolejek ligi:

Panowie: Stanisław Poświatowski – 180,87, Sławomir Raczkowski – 179,83, Krzysztof Grzymkowski – 178,27.

Panie: Anna Szydłowska – 162,64, Lilla Frydrych – 162,21, Ela Chodorowska – 152,54.

Wszystkie drużyny otrzymały oryginalne puchary oraz dyplomy. Przed uhonorowaniem pierwszych trzech, wręczone zostały wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem ligi został Stanisław Poświatowski, a najlepszą zawodniczką Anna Szydłowska. Otrzymali oni puchary oraz nagrody, które ufundowała stacja paliw Oil Transfer Development. Doceniona została najlepiej dopingująca ekipa. Została nią po raz kolejny drużyna Stylu Kuchnie, która w „swoim stylu” podziękowała wszystkim lampką szampana. Wyróżniona została również najsympatyczniejsza zawodniczka. Krystyna Żuchowska w blasku fleszy i gromkich braw odebrała puchar i upominki od organizatorów.

Ostatni rekordowy wynik zawodników Eltechbiuru oraz najwyższy wynik indywidualny Krzysztofa Grzymkowskiego /296 pkt./ doceniła Stacja Paliw Oil Transfer Development, która nagrodziła wszystkich bonem na paliwo w wysokości 100 PLN.

Po wyróżnieniach indywidualnych przyszedła czas na medalistów szóstej edycji Ligi Bowlingowej. Na podium kolejno pojawiały się drużyny: Oil Transfer Development w składzie: Marek Wołągiewicz, Stanisław Poświatowski, Wojciech Górski, Bartłomiej Żuchowski; Eltechbiur: Tomasz Żukowski, Robert Chodorowski, Karol Poklikajew, Hubert Firkowski, Krzysztof Chałko oraz Drewtark Sejny w składzie: Lilla Frydrych, Anita Szulc, Wiesław Frydrych, Sławomir Raczkowski, Józef Zawadzki. Zwycięzcy w rytmach „We are the champions” odebrali efektowny puchar, dyplom okolicznościowy, oraz nagrodę finansową w kwocie 1200 zł.