Mamy mistrzynię Polski

Jubileuszowa, XX edycja Amatorskich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie już za nami. Finał odbył się w Kluszkowcach w dniach 7 – 8 marca. Województwo podlaskie również miało tam swoją reprezentację. Suwalczanka Olga Rosińska triumfowała nie tylko w niezwykle prestiżowej kategorii juniorek (16-19 lat) w narciarskim slalomie gigancie, wygrała również w kategorii open.

Źródło: Janusz Andruczyk

Rosinska2Olga była najlepszą zawodniczką mistrzostw! Treningi w wielu ośrodkach narciarskich, wiele startów w zawodach lokalnych, poparte stałą obecnością W Szelmencie, przyniosły efekty. Olga trenuje pod okiem taty – Wojciecha Rosińskiego, który w swojej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce. Trenerskich rad udzielał im również Tomasz Zębala.

W snowboardzie srebrny medal wywalczył Krzysztof Walendzewicz z Raczek. Potwierdził swoją doskonałą dyspozycję. W ubiegłym roku przywiózł złoty medal, ale obecnie startował w starszej kategorii wiekowej.

Szansę na medal w narciarskim gigancie mieli Adam Leończuk z Białegostoku oraz Mieczysław Grygieńć z Suwałk. Postawili wszystko na jedną kartę i niestety nie ukończyli drugiego przejazdu.

– Systematycznie podnosi się poziom narciarzy i snowboardzistów z naszego regionu. Chyba warto powołać do życia sekcję lub stowarzyszenie, które ułatwią treningi i starty. Na pewno należy postawić na dzieci i młodzież , żeby nie zmarnować ich zapału i talentu. Przykład czteroletniego Emilka Mikulskiego z Szelmentu, startującego samodzielnie w zawodach narciarskich, niech będzie inspiracją dla rozwoju dyscyplin alpejskich w naszym województwie – komentuje Janusz Andruczyk.