MTB w Knyszynie

Data:

Ilustr. William Carr.

W niedzielę, 10 maja Knyszyn zapisał się w historii Maratonów Kresowych. Amatorki i amatorzy maratonów rowerowych z Polski, Litwy i Białorusi opanowali na kilka godzin Stadion Miejski oraz trasę wytyczoną w Puszczy Knyszyńskiej. W sumie organizatorzy naliczyli 450 osób, dla których przygotowano tradycyjnie 3 dystanse: Mini – 8 km, Półmaraton – 34 km, Maraton – 66 km.

Źródło: Stanisław Kamiński, MTB

Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowało w Knyszynie 21 osób. Na dystansie Mini wystartowali bracia Michał i Maciek Tasior. Obaj osiągnęli najlepsze wyniki w tym sezonie. Michał Tasior po świetnym finiszu wygrał kategorię Żak, zaś Maciek Tasior był 3 w kategorii Dzieci – Chłopcy.

Na dystansie Półmaraton pozycje medalowe przy swych nazwiskach zanotowali: Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce w kategorii Kobiety Super Fit. – Nasza ambitna zawodniczka po raz pierwszy wywalczyła podium na Maratonach Kresowych. Stały progres w uzyskiwanych przez Małgosię wynikach dobrze rokuje na przyszłość – dodaje Stanisław Kamiński.

Tadeusz Hrynaszkiewicz zajął 2 miejsce w kategorii Super Master. Z kolei Dariusz Klin zajął 1 miejsce w Kategorii Super Weteran.