Reklama

MTB z pucharami

Data:

- Reklama -
Fot. MTB Suwałki.
Fot. MTB Suwałki.

Dwudniowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego były dla zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki jednym z najważniejszych startów w tym sezonie. Kolarze wywalczyli nad Bugiem aż 13 medali.

Źródło: MTB Suwałki

– Ranga zawodów oraz otwarta formuła, która zezwalała na starty kolarzy z całej Polski oraz zagranicy, sprawiły, że poziom sportowy zawodów zorganizowanych w Siemiatyczach, był bardzo wysoki. Trasa o długości 12 km prowadziła przez tereny leśne i była bardzo urozmaicona. Dodatkowym utrudnieniem był deszcz, który co prawda ustał przed zawodami, ale podłoże pozostało śliskie i w wielu miejscach były problemy z przyczepnością. Jak się jednak okazało nasze zawodniczki i zawodnicy poradzili sobie znakomicie – relacjonuje Stanisław Kamiński z klubu MTB Suwałki.

Podwójne zwycięstwo odniosła Klaudia Ostrowska, wygrywając kategorię Kobiety Open, a zarazem Kobiety Fit. Srebrne medale Mistrzostw Województwa wywalczyli: Michał Tasior – kategoria Żak; Eugeniusz Wawrzyn – kategoria MK Weteran. Brązowymi medalistami Mistrzostw Województwa zostali: Maciek Tasior – kategoria Dzieci Chłopcy; Krzysztof Żebrowski – kategoria Junior; Paweł Grzyb – kategoria Orlik oraz Tadeusz Hrynaszkiewicz – kategoria Super Master.

Organizatorzy Maratonów Kresowych, do których zaliczana była „czasówka” w Siemiatyczach kolejnego dnia przygotowali następne atrakcje. Tym razem w Mielniku nad Bugiem rozegrany został po raz pierwszy w historii wyścig pościgowy. Tym razem miejsca na podium zajęli: Michał Tasior – 1 miejsce w kategorii Żak (zwycięstwo w całym wyścigu Mini); Klaudia Ostrowska – 1 miejsce w kategorii Kobiety Fit ( 3 miejsce w kategorii Kobiety Open); Paweł Grzyb – 2 miejsce w kategorii Orlik oraz Eugeniusz Wawrzyn – 3 miejsce w kategorii MK Weteran.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie MTB Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Szukają następnych mistrzów

Suwalska Szkółka Kolarska ogłasza zapisy na treningi dzieci z...

Zawodnicy MTB Suwałki najlepsi w tym sezonie

W sobotę, 1 października zakończył się cykl Maratony Kresowe...

Mimo trudnych warunków, rowerzyści odnieśli sukces

Przedostatnia odsłona cyklu Maratony Kresowe 2022 odbyła się w...

Kolarze trzymają formę

Trasa w Olecku pokonana przez kolarzy, większości przebiegała wąskimi...