Z Duchem Puszczy

W niedzielę, 13 września cykl Maratonów Kresowych gościł w Supraślu. Zawody, mimo dużego poziomu trudności, ukończyło ponad 400 osób. Wśród nich była grupa 24 zawodniczek i zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Kolarze przywieźli kilka medali.

Źródło: MTB Suwałki

– Wszyscy spisali się na medal, lecz niestety miejsc na podium jest tylko trzy, a chętnych, by na nim stanąć wielu. Jak to jednak zwykle bywa, podczas uroczystej dekoracji nie zabrakło miejsc dla naszych reprezentantów – relacjonuje Stanisław Kamiński z MTB Suwałki.

Świetnym finiszem popisał się Michał Tasior. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach wygrał dystans Mini, zostawiając za plecami między innymi świetnych zawodników z klubu o długich tradycjach kolarskich – UKS Wygoda Białystok. Maciej Tasior miał tym razem mniej szczęścia. Przegrał podium o ułamki sekundy, zajmując 4. miejsce w kategorii Dzieci. Jedyną reprezentantką klubu na dystansie Mini była Zuzanna Wilczyńska, ostatecznie 6. w kategorii Żaczka.

– Na dystansie Półmaratonu na tron powróciła królowa tego sezonu. Klaudia Ostrowska wygrała z dużą przewagą w klasyfikacji Open oraz Kobiety Fit. Klaudia pewnie zmierza do wygranej w klasyfikacji generalnej sezonu 2015 – ocenia członek MTB Suwałki.

Inni byli blisko podium. Małgorzata Walendzewicz ukończyła zawody na 4. pozycji, zaś Anna Taraszkiewicz była 5. Panowie tym razem wywalczyli 2 brązowe medale: 3 miejsce w kategorii Super Master zajął Tadeusz Hrynaszkiewicz, a Dariusz Klin był 3. w kategorii MK Weteran.

Więcej informacji i zdjęć na stronie MTB Suwałki.