Reklama

Wigry Suwałki pamiętają

Data:

- Reklama -

Współpracownicy, rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, znajomi wspominali w sobotę, 19 grudnia Grzegorza Wołągiewicza, prezesa Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry Suwałki, podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej umieszczonej przed wejściem na miejski stadion.

Tablicę odsłoniła żona – Danuta Wołągiewicz. Zmarłego w 2010 roku prezesa Wigier wspominali m.in. prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, Dariusz Mazur, Maria Lauryn i Piotr Stokowiec, który wspominał udział Grzegorza Wołągiewicza w kształtowaniu początków jego kariery trenerskiej. Stokowiec trenerem Wigier Suwałki był krótko, w latach 2006-2007.

Na pamiątkowej tablicy został umieszczony napis: Społecznik, działacz, wychowawca. Są tacy ludzie, o których można by napisać encyklopedię, a i tak byłoby zbyt mało. Wystarczy krótko – dobry człowiek. Kochał nasz klub, kochał Suwałki i był z nich dumny. Dziś my jesteśmy dumni, że znaliśmy go i mogliśmy z nim pracować. Przyjaciele z klubu Wigry Suwałki. 

– Człowiek żyje tak długo, jak żyje pamięć o nim – powiedziała podczas odsłonięcia tablicy Danuta Wołągiewicz.

Grzegorz Wołągiewicz urodził się w 1950 r. Był nauczycielem, samorządowcem, działaczem sportowym, a przede wszystkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Był pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz Kowalskiego w Suwałkach, wiceprezydentem, a w latach 1994-2002 prezydentem Suwałk. Pełnił też funkcję prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Grzegorz Wołągiewicz był działaczem Podlaskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2005 r. był prezesem SKS Wigry Suwałki. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1 września 2010 r. Od trzech lat imię Grzegorza Wołągiewicza nosi międzynarodowy turniej piłkarski drużyn dziecięcych w Suwałkach.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...