Reklama

Suwalska Liga Bowlingowa

Data:

- Reklama -

 

Suwalska Liga Bowlingowa. Sudowia była bezkonkurencyjna

Sudowia zdominowała siódmą edycję Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Drużyna zdobyła 28 punktów i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym samym końca dobiegła kolejna odsłona rywalizacji, która w naszym regionie cieszy się niezwykłą popularnością. Ligę patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk.

Ostatni mecz Sudowia rozegrała z drużyną Neonetu, z którym bez problemu wygrała 699:476. Nie musiała się więc oglądać na rywali, którzy walczyli o drugą pozycję w tabeli. Od tego miejsca Oil Transfer Development i Drewtark Sejny dzieliły tylko 54 małe punkty.

Obie drużyny chciały wygrać swoje spotkania, ale ekipa z Sejn musiała rzucić kilka punktów więcej, aby myśleć o wyprzedzeniu rywala. Pechowo dla nich wygrana z Aquaelem 696:599, to było jednak za mało. Oil Transfer Development wygrał z PGK Suwałki przy 676 punktach i to on zajął drugą pozycję na podium.DSC_1724

Czwarta lokata przypadła drużynie PBI, a piąta PGE Dystrybucji, które już tylko kibicowały reszcie uczestników. Szósty w tabeli Aquael rozegrał dwa spotkania, ale zabrakło mu małych punktów do wyprzedzenia energetyków.

Najlepszym debiutantem siódmej edycji był PEC Suwałki. Mimo to swoje ostatnie spotkanie z SKSM przegrał 523:537. Na koniec rozgrywek rozkręciła się drużyna Linde Mir Gaz, która po okazałym zwycięstwie nad ASPI 682:427 wskoczyła na jedenastą pozycję w tabeli wyprzedzając Styl Kuchnie zaledwie o 8 małych punktów.

Po ostatnich rzutach i podliczeniu wyników odbyło się uroczyste zakończenie Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, a najlepsi dostali nagrody pieniężne i vouchery na kręgle.

DSC_1888W kategorii najlepsza zawodniczka triumfowała Lilla Frydrych ze średnią 153,08 punktów. Otrzymała ona bon na kwotę 500 zł do wykorzystania w Centrum Rehabilitacji Melius. W kategorii najlepszy zawodnik, bezkonkurencyjny był Wojciech Górski ze średnią 189 punktów. Zwycięzca będzie mógł zatankować na stacji Oil Transfer Development za kwotę 500 zł.

W tym roku organizatorzy nagrodę specjalną przyznali Wojciechowi Konopce z drużyny PBI, który został „pogromcą pinów”. Za systematyczne niszczenie pinów poprzez silne rzuty otrzymał połamany pin oraz wysokoprocentowy trunek.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na ósmą edycję która planowana jest jesienią tego roku – mówią organizatorzy ligi.DSC_1971

Wyniki 15 kolejki  – 25 stycznia 2016:

TOR 3: PGK Suwałki (523) – AQUAEL (690) – zaległy

TOR 1: CELS (350) – Eltechbiur (574)

TOR 2: PWSZ Suwałki (505) – Styl Kuchnie (486)

TOR 3: ASPI (427) – Linde Mir – Gaz (682)

TOR 5: Sudowia(699) – Neonet (476)DSC_1993

TOR 6: AQUAEL  (599) – DrewtarkSejny (696)

TOR 7: Oil Transfer Development (676) – PGK Suwałki (582)

TOR 8: SKSM (537) – PEC Suwałki (523)

foto: Łukasz Kardel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Imprezy kulturalne nadal ze wsparciem spółki ASPI

Prezes ASPI, Piotr Szyszkowski i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury,...

Demony wojny znów w Europie odżyły. Włócznie w cieniu agresji na Ukrainę

Tegoroczni laureaci Nagród Prezydenta Suwałk - "Włóczni Jaćwingów" to:...

ASPI mecenasem imprez dla dzieci i młodzieży

Podpisana w środę, 29 grudnia umowa między Suwalskim Ośrodkiem...

Kolejna firma wspiera Suwalski Ośrodek Kultury (audio)

Spółka ASPI to, obok Reso Europa Service, kolejna firma, która...