Reklama

V kolejka RESO Suwałki Football League

Data:

- Reklama -

V kolejka RESO Suwałki Football League przyniosła chyba największe emocje z dotychczas rozegranych. Już pierwsze spotkanie pomiędzy AR-TIR a EURO OKNO stało na niezwykle wysokim poziomie. Mistrzowie remisów, jak można śmiało mówić o „Okienkach”  znów zremisowali, chociaż AR-TIR prowadził już 2:0. Spotkanie to obfitowało w wiele ciekawych sytuacji, a jednym z najlepszych na parkiecie był bramkarz EURO OKNO Daniel Siermiński, który swoimi interwencjami zachwycał publiczność i doprowadzał do rozpaczy przeciwników.

AR-TIR, pogrążony w kryzysie i chyba dość niespodziewanie będący czerwoną latarnią Ligi rozpoczął z wielkim animuszem. Składne akcje i wiele strzałów przyniosło efekt w postaci dwubramkowego prowadzenia. „Okienka” nie poddały się i po przerwie ruszyły do zdecydowanego ataku, który w konsekwencji doprowadził do remisu. W dużej mierze zasługa tego wyniku to postawa bramkarza Daniela Siermińskiego, który wygrywał wszystkie pojedynki z zawodnikami AR-TIR.

Drugi mecz i nie mniejsze emocje. RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI źle rozpoczęli spotkanie z EUROMASTER GNIEDZIEJKO. Dwa niezwykle silne i precyzyjne uderzenia Karola Żukowskiego i kibice zaczęli przecierać oczy ze zdumienia. Zapachniało niespodzianką tym bardziej, że w bramce „Oponiarzy” cuda po raz kolejny wyprawiał Tomasz Strybe. Najpierw jednak Paweł Cimochowski zdobył bramkę kontaktową dla „Rodziców” a w końcówce spotkania nadeszły trzy minuty, które wstrząsnęły EUROMASTEREM. Kolejne bramki i „Rodzice” wygrali niezwykle ciężkie spotkanie. W trzecim meczu na parkiecie zobaczyliśmy sąsiadujących w dolnej części tabeli AGRODEALER i SALAG. Spotkanie walki wygrał AGRODEALER, dzięki błyskowi Piotra Gwaja. Piotrek wykorzystał swoje okazje i samodzielnie wygrał mecz. Swoją grą zasłużył również na specjalne wyróżnienie i zasłużenie otrzymuje nagrodę dla najlepszego zawodnika V kolejki. Gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Kolejny mecz to pojedynek PEC i UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING. Pomimo wielkiej woli walki PEC nie sprostał przeciwnikom i przegrał kolejne spotkanie.

O 21:30 na parkiet wyszły drużyny AUTO WIGRY i AUTOLAND. Spotkanie, które zapowiadało się niezwykle emocjonująco było jednostronnym widowiskiem. Grający bardzo efektownie oraz efektywnie AUTOLAND już po trzech minutach prowadził 3:0 i stało się jasne, że mecz jest właściwie rozstrzygnięty. AUTOLAND zagrał bardzo dobre zawody i zaaplikował gospodarzom aż osiem goli. Trzy bramki zdobył w tym spotkaniu Damian Sobolewski, który został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Kolejny mecz to potyczka lidera – ALP MATRIX z COMMERCE, który liderem był po trzech kolejkach. Po fantastycznym meczu padł remis i ALP MATRIX stracił pierwsze punkty w Lidze. ALP MATRIX długo prowadził, ale COMMERCE, który grał niezwykle konsekwentnie i pomysłowo doprowadził w końcówce do remisu. A mógł nawet wygrać grając w końcowych sekundach z przewagą jednego zawodnika. Górę wzięło jednak doświadczenie i ALP dowiózł remis do końca.

Ostatni mecz V kolejki to niezwykle gładkie zwycięstwo BIO-PROFIL SPA nad AZS PWSZ SUWAŁKI. Coraz lepiej grający w Lidze BIO-PROFIL SPA odniósł czwarte zwycięstwo, pomimo, że zagrał z zaledwie jednym rezerwowym. Doświadczenie wzięło jednak górę nad „Akademikami” i przyniosło okazałe zwycięstwo.

Komplet wyników V kolejki RESO Suwałki Football League:
AR-TIR – EURO OKNO 2:2 – A. Zoń, K. Szczodruch – D. Łaniec, Ł. Wasilewski, ż: A.Bliniewski (EURO OKNO)
RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI – EUROMASTER GNIEDZIEJKO 4:2 – P. Cimochowski, P. Sobolewski, T. Chmielewski, T. Babkowski – K. Żukowski 2
SALAG – AGRODEALER 0:2 – P. Gwaj 2, cz: K. Szczecina (SALAG)
PEC SP. Z O.O. – UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING 1:4 – K. Ruciński – P. Michniewicz, P. Macianis, T. Wasiulewski, ż: D. Jankowski, P. Predko (UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING)
AUTO WIGRY – AUTOLAND 1:8 – M. Kwaśniewski – A. Pomian 2, T. Jarząbski, T. Sawicki, D. Sobolewski 3, R. Saładonis
COMMERCE – ALP MATRIX 1:1 – A. Piekarski – P. Zaniewski, ż: M. Pieślak (ALP MATRIX)
AZS PWSZ SUWAŁKI – BIO – PROFIL SPA 1:6, P. Ostaszewski (s) – P. Omilianowicz 3, D. Ostaszewski, P. Ostaszewski, A. Wyszyński
Już jutro VI kolejka i na pewno nie zabraknie emocji. Zapraszamy do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Źrodło: Michał Paruch – OSiR Suwałki

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane