Powraca temat trasy Rail Baltica na Suwalszczyźnie i remontu dworca w Suwałkach. W poniedziałek, 9 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego samorządowcy i przedstawiciele kierownictwa spółek kolejowych rozmawiali o bezpieczeństwie osobowego i towarowego ruchu kolejowego w kontekście realizowanych i projektowanych inwestycji.

Tematy, jakie zostały poruszone podczas dwugodzinnego spotkania, zorganizowanego z inicjatywy posła Jarosława Zielińskiego i Witolda Kowalewskiego, starosty suwalskiego, dotyczyły również modernizacji trasy kolejowej nr 6 Białystok – Sokółka, nr 40 Sokółka – Augustów – Suwałki oraz planowanych remontów dworców kolejowych.

Jak zaznaczył poseł Jarosław Zieliński z PiS, podczas spotkania zostały poruszone istotne problemy związane z przyszłością Rail Baltiki, m.in. rozwiązanie dotyczące przebiegu trasy w okolicach Suwałk i do granicy państwa, ale też temat hałasu, jakiego obawiają się mieszkańcy Raczej. Poseł Zieliński mówił również o przystanku, jaki ma powstać koło Suwałk, dzięki czemu podróżni poruszający się pociągami międzynarodowymi nie musieliby tracić czasu na przejazd przez miasto. Poseł zastanawiał się nad słusznością tego rozwiązania.

Mówi poseł PiS, Jarosław Zieliński:

Jednym z ważnych tematów był również remont dworca w Suwałkach. Oprócz modernizacji zabytkowego budynku, realizacji musi zostać poddane otoczenie dworca.

Poseł Jarosław Zieliński mówi o planowanym remoncie dworca:

Przedstawiciele spółek kolejowych o planowanych inwestycjach:

O przebiegu Rail Baltiki przez Suwałki i lokalizacji przystanku mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, jeden z gości spotkania: 

Fot. Niebywałe Suwałki

Rail Baltica w Suwałkach – kolejne informacje

Rail Baltica: W Suwałkach duże zmiany na Papierni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj