Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury kierować instytucją będzie dotychczasowy zastępca Alicji Andrulewicz – Ignacy Ołów. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz powołał go na to stanowisko w poniedziałek, 25 października.

Wieloletnia naczelnik Wydziału Kultury, a później dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Alicja Andrulewicz zdecydowała się na odejście z końcem października na emeryturę. Jak mówi prezydent Suwałk – nie może być pustki na tym stanowisku, stąd decyzja o powołaniu nowego, tymczasowego szefa instytucji kultury.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk o powołaniu Ignacy Ołowia:

Wciąż trwa konkurs na stanowisko dyrektora SOK – do końca listopada można składać oferty. Dlatego też Ignacy Ołów funkcję będzie pełnić do czasu rozstrzygnięcia konkursu i zawarcia umowy z nowym dyrektorem.

To już drugi konkurs na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury – przypomnijmy, że w pierwszym konkursie rekomendację Komisji na to stanowisko zdobył Krzysztof Dziemian. Kandydat nie zdecydował się na podpisanie umowy i objęcie funkcji. O powodach przeczytasz w artykułach poniżej.

Dr Ignacy Ołów ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie na wydziale humanistycznym w zakresie wychowania muzycznego; specjalność nauczycielska. Jest absolwentem studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; specjalność -chórmistrzostwo; studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku; specjalność – wiedza o kulturze; w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – na wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej uzyskał stopień naukowy doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystyczne – dyrygentura. Jest Profesorem Oświaty oraz założycielem i dyrygentem Chóru Akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, powstałego w 2013, który obecnie przekształcił się w Suwalski Chór PRIMO, a także Chóru Żeńskiego „CANTILENA”. To laureat wielu nagród. Zdobył m. in.: Nagrodę Miasta Suwałk oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk, obydwie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, Medal Komisji Edukacji Narodowej – za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Krzysztof Dziemian nie zostanie dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury

Krzysztof Dziemian z rekomendacją komisji na stanowisko dyrektora SOK-u

Radni o podwyżkach, Suwalskim Ośrodku Kultury i śmieciach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj