Reklama

Prezydent z votum zaufania oraz absolutorium

Data:

- Reklama -

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w środę, 29 czerwca radni pochylili się m.in. nad wnioskiem o udzieleniu absolutorium prezydentowi Suwałk za wykonanie budżetu miasta w ubiegłym roku. Odbyło się również głosowanie nad udzieleniem votum zaufania, które poprzedzone jest debatą nad raportem o stanie miasta.

Raport o stanie miasta za 2021 r. to ponad 200-stronicowa publikacja, która w kompleksowy, usystematyzowany i przejrzysty sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Suwałk: społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec 2021 roku. Raport dostarcza rzetelnej i niezbędnej wiedzy na temat stanu naszego miasta. Z dokumentem można zapoznać się tutaj.

Radni podjęli decyzję o udzieleniu Prezydentowi Suwałk votum zaufania. „Za” głosowali radni klubów Łączą nas Suwałki, Koalicji Obywatelskiej oraz Mieszkańcy Suwałk. „Przeciw” byli radni z Prawa i Sprawiedliwości.

Po głosowaniu nad votum zaufania Wiesław Stelmach przedstawił Sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Suwałki za 2021 rok. „Za” głosowali Radni klubów Łączą nas Suwałki oraz Koalicji Obywatelskiej, a także Mieszkańcy Suwałk. „Przeciw” byli Radni z Prawa i Sprawiedliwości.

– Dziękuję za słowa uznania ale i uwagi. Jestem zawsze otwarty na dyskusję i debatę z Państwem, a przede wszystkim na współpracę, którą deklaruję zw swojej strony  – podsumował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Tu wyniki głosowania wyglądały podobnie.

Radnych podczas dzisiejszej sesji interesowały również inne tematy. Anna Ruszewska pytała o szkołę branżową II st., która nie powstanie ze względu na zbyt małą liczbę zainteresowanych uczniów oraz o powołanie Rzecznika Praw Ucznia, co nastąpi niebawem.

Kamil Lauryn i Bogdan Bezdziecki komentowali decyzję Zarządu klubu Wigier Suwałki o grze w IV lidze. Spotkanie dotyczące tej sytuacji odbędzie się w piątek w Urzędzie Miejskim.

Radna Mariola Karpińska sugerowała powołanie Rzecznika Praw Nauczyciela.

Jacek Roszkowski pytał o ratowników nad akwenami i wykorzystanie darmowe obiektów sportowych w wakacje, np. kortów.

Radni podczas dzisiejszej sesji podjęli szereg uchwał, m. in.: Program Integracji Społecznej i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach na lata 2022 – 2026, uchwałę w sprawie powołania Związku ZIT i zasad współpracy jednostek samorządu terytorialnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Suwałk, uchwałę dot. przyznania pierwszeństwa w nabyciu nieruchomości zabudowanych, czy uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie budynku przy ulicy Raczkowskiej 185 w Suwałkach. Na sesji ponownie pojawił się temat skargi Doroty D. dotyczącej organizacji publicznego transportu zbiorowego w Suwałkach oraz linii autobusowej nr 10. Skarga została odrzucona, ale linia nr 10 ma być monitorowana w zakresie liczby pasażerów korzystających z tej linii.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Q&A z prezydentem – inwestycje, sport oraz „pozłacane insygnia władzy Renkiewicza i Przełomca” (wideo)

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz w piątkowe popołudnie (22 kwietnia)...

Prezydent Suwałk z wotum zaufania i absolutorium

Radni Rady Miejskiej w Suwałkach zdecydowali w środę, 26...

Prezydent Suwałk z absolutorium (audio)

Rada Miasta Suwałk udzieliła absolutorium prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi za...

Prezydent Suwałk z absolutorium

Jednym z punktów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej było rozpatrzenie...
%d bloggers like this: