W marcu pisaliśmy o interpelacji przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisława Przełomca, którego niepokoiła likwidacja kursów przewoźnika PKS Nova z naszego miasta do stolicy i utworzenie alternatywnej trasy przez Białystok, Siemiatycze oraz Sokołów Podlaski o łącznym czasie dojazdu wynoszącym 19 godz. i 37 minut. Prezes spółki, Marcin Doliasz tłumaczył wówczas, że połączenia nie zostaną przywrócone, ponieważ są nierentowne. Ta sytuacja ulegnie jednak zmianie – od lipca.

– W związku z krytyką mieszkańców woj. podlaskiego oraz niektórych radnych wojewódzkich dotyczących wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Suwałk, jak i północnej części naszego województwa, z przyjemnością informujemy pasażerów korzystających z naszych usług, że od dnia 1.07.2022 roku PKS Nova Oddział w Suwałkach uruchamia dwa nowe kursy do Warszawy – informuje przewoźnik na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Z komunikatu wynika, że kursy będą tylko wakacyjne i realizowane w weekendy. – Jeżeli nasza nowa oferta połączeń spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Suwałk, jak i miejscowości objętych tymi połączeniami (Augustów, Ełk, Grajewo, Łomża), to od września postaramy się o wykonywanie tych połączeń codziennie – zapowiada PKS Nova.

Cena biletu na trasie do Warszawy wyniesie 48 zł.

Jak będą kursować autobusy?

Wyjazd z Suwałk o godz. 6:10, kurs powrotny z Warszawy o godz. 14:30.

Wyjazd z Suwałk o godz. 13:20, kurs powrotny z Warszawy o godz. 19:20.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj