Reklama

Kandydatów na studia jest coraz więcej

Data:

- Reklama -

Zakończyła się I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Wzięło w niej udział niemal 600 kandydatów, z czego około 400 zostało zakwalifikowanych do przyjęcia. To duży sukces, bo kandydatów na niemal wszystkie kierunki jest więcej niż w ubiegłym roku.

Materiał partnera.

Jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem?

Na Wydziale Ochrony Zdrowia były to: pielęgniarstwo i bezpieczeństwo wewnętrzne, na Wydziale Politechnicznym: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz nowość, czyli studia inżynierskie magisterskie: inżynieria produkcji i transportu, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym: finanse i rachunkowość oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna!

Co teraz?

– 21 lipca zostanie ogłoszona liczba zakwalifikowanych i kandydaci na studia otrzymają mailowo potwierdzenie;
– od 22 do 29 lipca kandydaci muszą złożyć komplet dokumentów w odpowiednim dziekanacie;

– II tura rekrutacji (na kierunkach na których zostaną wolne miejsca) rozpocznie się 4 sierpnia. Wówczas ponownie otwarty zostanie system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Przypomnijmy, że na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 16 – BEZPŁATNYCH kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku. Dziś, jak zapewniają władze uczelni, nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach pod okiem specjalistów i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód. Oprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach. Oprócz nich, studentów mogą zachęcić: najnowocześniejsze laboratoria, Centrum VR (Wirtualna Rzeczywistość), Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniczne, Centrum Logistyczne, pracownie komputerowe, biblioteka, przestronne patio, siłownia, bar. Wszystko to zdecydowanie podnosi komfort zdobywania wykształcenia; nowoczesny Dom Studenta, który czeka na studentów z całego regionu i z Litwy, a także bardzo wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) przynoszą również materialne zyski  – nawet 3 tysiące złotych miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Parking czy pieniądze?

W sprawie utworzenia parkingu samochodowego na działce przy ul....

Dziś na świat przyszedł Jaś

Jaś to pierwsze dziecko "urodzone" w Państwowej Uczelni Zawodowej...

Pogotowie Maturalne: Trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

Ratowali nocą

Nagłe zatrzymanie krążenia, uszkodzenie kręgosłupa, niewydolność wątroby z hipoglikemią...