Reklama

Jarosław Kaczyński w Suwałkach: Spotkanie nie dla wszystkich, po zamknięciu wystawy z podobizną prezesa (transmisja wideo)

Data:

- Reklama -

Z hasłem „Dobry rząd na trudne czasy” Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę, 5 listopada Suwałki. Spotkanie z mieszkańcami niektórych, głównie starszych suwalczan, rozczarowało – nie weszli do auli Państwowej Uczelni Zawodowej – nie było ich na liście gości.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego dotyczyło sytuacji politycznej, gospodarczej, militarnej, planów partii i nadchodzących wyborów. Prezes PiS mówił o potrzebie powołania Korpusu Ochrony Wyborów.

W swojej wypowiedzi J. Kaczyński nawiązał również do wzrostu gospodarczego, podkreślając, że wraz z wysoką inflacją w Polsce nastąpił wysoki wzrost płac. Mówił też, że nie wszystkie regionu rozwijają się równomiernie i w kraju nadal widać zapóźnienia.

J. Kaczyński odniósł się do zarzutów opozycji, twierdząc, że „oni chcą, żeby Polska była przyniemiecką prowincją”. Mówił o tym, że Francja i Niemcy swoją polityką prześladują Polskę (co podsycają zachodnie kłamstwa). Wspomniał o kryzysie inflacyjnym i energetycznym oraz o planach „atomizacji” polskiej energetyki. Nawiązał też do tematu złóż znajdujących się pod Suwalskim Parkiem Krajobrazowym, sugerując, że skoro niezależność surowcowa jest istotna, trzeba ten argument wykorzystać, np. poprzez rozpoczęcie wydobycia rudy żelaza.

W swoim wystąpieniu przestrzegał przed zagrożeniem ze Wschodu – ewentualnością wybuchu wojny, wspominając o ciągłym rozwoju polskiej armii i dozbrojeniu jednostek, co jest priorytetem Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że liczy, iż społeczeństwo wprowadzane w błąd przez media i opozycję, mimo wszystko nie odda władzy przeciwnikom PiS-u. Podkreślił kilkukrotnie, że PiS uprawia „ciepłą politykę”, dbając o solidarność międzyludzką i wspólnotę narodową. Nie omieszkał również zaznaczyć, że PiS – w odróżnieniu do partii opozycyjnych – dba o demokrację w kraju.

Jarosław Kaczyński w sobotę odwiedzi jeszcze Ełk.

Fot. Niebywałe Suwałki

Wystawa o deep fake’ach i manipulacji została zdjęta. – Komunistyczna cenzura – komentuje autor

Transmisja – fanpage Prawa i Sprawiedliwości

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Parking czy pieniądze?

W sprawie utworzenia parkingu samochodowego na działce przy ul....

Dziś na świat przyszedł Jaś

Jaś to pierwsze dziecko "urodzone" w Państwowej Uczelni Zawodowej...

Pogotowie Maturalne: Trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

Spalarnia śmieci z dotacją. Inwestycje ma być gotowa w 2026 roku

Za ponad 157 mln złotych do 2026 roku w...
%d bloggers like this: