Reklama

Dotychczasowy herb przejdzie do historii. Tak wygląda nowy

Data:

- Reklama -

Tak zdecydowali w środę, 28 września suwalscy radni. Decyzja, mimo większości głosów poparcia, daleka była od jednomyślnej. Wraz z „nowym” herbem, w przestrzeni publicznej i oficjalnym funkcjonowaniu, pojawią się „uaktualniony” sztandar,  flagi stolikowe i budzące jeszcze większą dyskusję… insygnia.

Na zdj. głównym prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz

Jeszcze przed sesją Rady Miejskiej grupa młodych suwalczan uruchomiła internetową petycję dotyczącą herbu. Na czas publikacji tego artykułu inicjatorom akcji udało się zdobyć ponad 300 podpisów. Czytaj więcej poniżej:

Młodzi suwalczanie nie chcą zmiany herbu. Znów zbierają podpisy

Kwestia nowego herbu została już przegłosowana. Za nową jego wersją opowiedziało się 12 radnych, 1 był przeciw, a 10 osób wstrzymało się od głosu. Podobny podział pojawił się podczas głosowań nad projektami uchwał dotyczących sztandaru i insygniów.

Po głosowaniu prezydent Czesław Renkiewicz podziękował radnym, którzy poparli projekt, ponieważ – jak podkreślił – do podjęcia takiej decyzji potrzebna była odwaga.

Przypomnijmy, że według oficjalnego stanowiska władz miasta herb Suwałk był niejako „nielegalny” – nie został zatwierdzony przez Komisję Heraldyczną. Pierwsza propozycja zmiany nie spodobała się z kolei mieszkańcom Suwałk – w tamtym czasie również zbierano podpisy pod wnioskiem, aby herbu nie zmieniać. Wersja po poprawkach będzie właśnie tą, która pojawi się w powszechnym użyciu.

Co do insygniów – temat nadal pozostaje „tajemnicą”. Mają zostać zaprezentowane niebawem.

Obowiązujący herb Miasta Suwałk.

Czy to będzie nowy herb Suwałk?

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...

Kto otrzyma Włócznię? W tym roku zmiany. Laureaci będą sadzić dęby

Od 15 listopada można będzie zgłaszać kandydatów do Nagrody...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...
%d bloggers like this: