Reklama

Po wakacyjnej przerwie powraca „Kino konesera” – „Vortex”

Data:

- Reklama -

„Vortex” w reżyserii Gaspara Noé w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć już za dwa tygodnie – we wtorek, 27 września. To pierwszy po wakacyjnej przerwie pokaz filmowy w cyklu „Kino konesera”, objętym patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

„Vortex” to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento.

Noé – reżyser i autor scenariusza – (Nieodwracalne, Wkraczając w pustkę i Climax) tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Zabiegi Gaspara Noé dają niezwykły efekt – samotność, zagubienie i niepogodzenie się ze starością zostały tu pokazane w sposób wręcz oszałamiający, co stawia „Vortex” na jednej półce z „Miłością „Hanekego czy „Szeptami i krzykami” Bergmana.

Gaspar Noé  – urodził się w 1963 roku w Argentynie, ale od dzieciństwa mieszka w Paryżu. Studiował w École nationale supérieure Louis-Lumière. Już tam zabłysnął swoimi etiudami. Dzięki 40-minutowemu średniemu metrażowi Carne zdobył rozgłos. Jego kontynuacją stał się pełnometrażowy film Sam przeciw wszystkim. Twórczość reżysera cechuje skrajny naturalizm. Noé został kilkakrotnie nagrodzony w Cannes, jego prace doceniono też na innych prestiżowych imprezach.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu VORTEX w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 22 września do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie wydarzenia z życia reżysera zainspirowały go do zrealizowania filmu VORTEX?

Bilety wygrywają: Agnieszka Talipska i Agata Truchel.

Pokaz filmu „Vortex” w cyklu Kino konesera w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejny film w Kinie konesera – „Imperium światła”

We wtorek, 28 marca Cinema Lumiere w Suwałkach w...

W tym tygodniu…

Przed nami zapusty ze "Starszakami", warsztaty, pokazy filmowe i...

„Duchy Inisherin” wkrótce w Cinema Lumiere

"Duchy Inisherin" to najnowszy film Martina McDonagha, który wcielił...

„Fenomen” Owsiaka w Cinema Lumiere

Film dokumentalny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurku...