Reklama

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu

Data:

- Reklama -

W piątek, 7 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja Dr Clown organizuje akcję pod hasłem „Uśmiech nie zna granic” zachęcając do dzielenia się uśmiechem i dobrą energią z innymi. Ponadto wolontariusze przekażą paczki z upominkami dla hospitalizowanych dzieci do szpitali w Suwałkach oraz Sejnach.

W ramach obchodów Światowego Dnia Uśmiechu 2022 Fundacja Dr Clown przygotowała niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitali, w których prowadzi program terapii śmiechem. Na szpitalne oddziały zostaną przekazane pakiety gier planszowych i karcianych, a ponadto wolontariusze w piątek 7 października rozdadzą małym pacjentom upominki takie jak klocki i pluszowe misie. Paczki trafią na pododdział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. dr E. Rittlera w Sejnach oraz na oddział pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygier w Suwałkach.

– Świętowanie Dnia Uśmiechu rozpoczynamy od przekazania dzieciom w szpitalach prezentów! Doktorzy Clowni odwiedzą tego dnia oddziały dla dzieci, w których realizują na co dzień program śmiechoterapii. Mali pacjenci jak zawsze mogą spodziewać się dobrej zabawy, a oprócz tego miłej niespodzianki w postaci upominku. – mówi Patrycja Świerzyńska, koordynatorka oddziału w Suwałkach. – Tego dnia każdy może poczuć się jak Doktor Clown! Jak to zrobić? Zapraszamy do udziału w naszej akcji „Uśmiech nie zna granic”. – dodaje.

W tym roku Dzień Uśmiechu w Fundacji Dr Clown odbywa się pod hasłem – Uśmiech nie zna granic – które ma podkreślić, że uśmiech to uniwersalny język świata. Akcja skierowana jest do dzieci z Ukrainy, dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami, do dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami Polski, a także do wszystkich tych, którzy swym uśmiechem chcą przełamywać „granice”. Do udziału w inicjatywie zostali zaproszeni m.in. Doktorzy Clowni z zagranicy oraz placówki szkolne. W akcję „Uśmiech nie zna granic” może się jednak włączyć każdy publikując na swoim profilu social media uśmiechnięte zdjęcie 7 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

#wysyłamuśmiech – akcja Fundacji „Dr Clown”

W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu,...

Fundacja „Dr Clown” ponownie zachęca mieszkańców Suwałk do przesyłania życzeń chorym

Światowy Dzień Chorego, który przypada 11 lutego, to idealna...

Napisz list do chorych – w Suwałkach i w 30 miastach

w poniedziałek, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. To...

Uśmiechnij się, podaj dalej – zachęca Fundacja Dr Clown w Suwałkach i 26 polskich miastach

W piątek, 5 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. W...