Reklama

David Bowie w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Film „Moonage Daydream” przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów – już od 9 grudnia produkcję można będzie zobaczyć w Cinema Lumiere w Suwałkach.

Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena („Kurt Cobain: Życie bez cenzury”); ”Jane”) zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego Davida Bowiego.

W swoim najnowszym filmie Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego. Uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, David Bowie porusza kulturę od ponad 50 lat. MOONAGE DAYDREAM jest pierwszym filmem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.

Opowiedziane poprzez osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy i zanurzone w  muzyce i słowach Davida Bowiego, MOONAGE DAYDREAM zaprosi widzów do wyjątkowego świata.

W 2018 roku Morgen uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, które obejmuje materiały z całego życia, w tym obszerny katalog niewidzianych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów. Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem – odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (Bohemian Rhapsody).

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu MOONAGE DAYDREAM w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 6 grudnia do godz. 14.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Przy ilu albumach Tony Visconti współpracował z Davidem Bowiem? Bilety wygrywają: Małgorzata Wasilewska oraz Adrianna Dziuba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...

W Kinie konesera – „Obsesja”

We wtorek, 20 lutego, Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza...

Bob Marley w lutym w kinach

Od 16 lutego w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Pies i Robot”: Animowana podróż po wrażliwości i przyjaźni w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Cinema Lumiere w Suwałkach już od 26 stycznia zaprasza...