Reklama

David Bowie w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Film „Moonage Daydream” przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów – już od 9 grudnia produkcję można będzie zobaczyć w Cinema Lumiere w Suwałkach.

Opowiedziana za pomocą wysublimowanych, kalejdoskopowych, nigdy wcześniej niewidzianych materiałów filmowych, pełnometrażowa, doświadczalna odyseja filmowa Bretta Morgena („Kurt Cobain: Życie bez cenzury”); ”Jane”) zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego. Film jest prowadzony przez narrację samego Davida Bowiego.

W swoim najnowszym filmie Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego. Uważany za jednego z największych artystów naszych czasów, David Bowie porusza kulturę od ponad 50 lat. MOONAGE DAYDREAM jest pierwszym filmem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.

Opowiedziane poprzez osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy i zanurzone w  muzyce i słowach Davida Bowiego, MOONAGE DAYDREAM zaprosi widzów do wyjątkowego świata.

W 2018 roku Morgen uzyskał dostęp do archiwum Bowiego, które obejmuje materiały z całego życia, w tym obszerny katalog niewidzianych wcześniej materiałów filmowych i osobistą kolekcję jego sztuki i poezji. Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów. Film współtworzył wieloletni współpracownik, przyjaciel i producent muzyczny Bowiego, Tony Visconti oraz nagrodzony Oscarem – odpowiedzialny za dźwięk, Paul Massey (Bohemian Rhapsody).

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu MOONAGE DAYDREAM w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 6 grudnia do godz. 14.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Przy ilu albumach Tony Visconti współpracował z Davidem Bowiem? Bilety wygrywają: Małgorzata Wasilewska oraz Adrianna Dziuba.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Fenomen” Owsiaka w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Film dokumentalny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurku...

Japońska grafika, spotkania, koncerty

Sprawdźmy, co się wydarzy w najbliższych dniach w Suwałkach....

Wkrótce w kinie „Niebezpieczni Dżentelmeni” i „Babilon”

Od piątku, 20 stycznia Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza...

W tym tygodniu… w Suwałkach, Augustowie, Olecku

Trwa karnawał, a więc w nadchodzących dniach można spodziewać...
%d bloggers like this: