Reklama

Forum Biznesowe Pogranicza: Wykłady, dyskusje i bezpłatne jazdy testowe Mercedesem (pod naszym patronatem)

Data:

- Reklama -

VI edycja Forum Biznesowego Pogranicza przed nami – w dniach 17-18 listopada 2022 r. w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach będzie się sporo działo. Warto wziąć udział w konferencji, bo i temat jest „na czasie” – tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Energia i biznes”.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zarejestrować: https://app.evenea.pl/event/forumpogranicza/

Każda z pięciu poprzednich edycji forum skupiała się na najważniejszych zagadnieniach, problemach lub wyzwaniach gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju, a także w naszym regionie. W trakcie Forum Biznesowego Pogranicza odbywały się interesujące i często burzliwe dyskusje. Program wydarzenia w tym roku również wydaje się być nie mniej zajmujący.

Dzięki licznym sponsorom i partnerom wydarzenia, uczestnictwo w Forum jest bezpłatne. Współorganizatorem VI Forum Biznesowego Pogranicza „Energia i biznes” jest Województwo Podlaskie. Partnerem głównym tegorocznego wydarzenia jest marka Mercedes Benz Auto Idea Sp. z o.o., która podczas Forum zaprezentuje swoje najnowsze modele samochodów elektrycznych oraz przeprowadzi bezpłatne jazdy testowe. 

Kryzys energetyczny, z którym mierzy się Polska i Europa to jeden z głównych wątków wydarzenia. Jak podczas konferencji prasowej we wtorek, 8 listopada zapowiedział Dariusz Bogdan, prezes PNTPW w Suwałkach – pozostałe zagadnienia to między innymi: bezpieczeństwo energetyczne, plany rządu dotyczące energetyki jądrowej czy temat wydobycia węgla w kontekście opłacalności, a także przyszłość gazu i ropy.

Nie mniej „gorącym tematem” będzie spalarnia śmieci, która ma powstać w Suwałkach. W ubiegłym roku również pojawiła się w agendzie wydarzenia, jednak tym razem dyskusja ma być skupiona na trzech punktach widzenia – na perspektywach Olsztyna, który wkrótce uruchomia spalarnię, Białegostoku, w którym spalarnia już funkcjonuje i Suwałk – bliskich pozyskania środków na inwestycję.

W programie znajdzie się czas na rozmowy o instrumentach finansowych, z których skorzystać mogą przedsiębiorcy, czy też o sensowności powoływania klastrów energetycznych. Będzie też okazja, by porozmawiać o technologiach wodorowych i cenach energii.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prof. dr hab. Witold Orłowski; Janusz Steinhoff – wicepremier w latach 2000-2001, minister gospodarki w latach 1997-2001; Piotr Woźniak; dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; dr Ewa Łabno-Falęcka – reprezentująca Mercedes-Benz Group AG w Polsce; Bogusław Kowalski; dr Przemysław Ligenza – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; Dariusz Budrowski – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; Marcin Jaczewski – naczelnik Wydziału Energetyki Prosumenckiej i Rozproszonej w Departamencie Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii; a także lokalni przedsiębiorcy, szefowie spółek i prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – współgospodarz Forum Biznesowego Pogranicza.

Program wydarzenia:

VI Forum Biznesowe Pogranicza w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...