Reklama

Powiat augustowski otrzyma 700 tys. złotych na przebudowę drogi

Data:

- Reklama -

Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rozbudowy drogi powiatowej Olszanka – stacja kolejowa Szczepki, w tym budowę mostu w Barszczowej Górze. W ramach przedsięwzięcia zostanie rozbudowana droga o długości ponad 2 km. 

Źródło: Podlaskie.eu

Trasa ma swój początek na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 662 Augustów – Suwałki i prowadzi do stacji kolejowej w Szczepkach. Obecnie ta droga to żwirówka, która w ramach remontu zostanie utwardzona i wyasfaltowana. Trasa o szerokości od 5,5 m do 6 m zyska też szerokie i bezpieczne pobocza.

W miejscowości Barszczowa Góra stare przejście przez rzekę Olszanka zostanie zastąpione nowym mostem. Obiekt będzie miał ponad 12 m długości i blisko 10 m szerokości. Znajdzie się tam też chodnik dla pieszych.

Koszt całej inwestycji to ponad 5,7 mln zł. Inwestycja została sfinansowana z budżetu województwa, Ministerstwa Infrastruktury i budżetu powiatu augustowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Siatkówka w pigułce. Wystawa „U Alika” już otwarta

W restauracji Kuchnia Tatarska U Alika w Suwałkach została...

Jak kształtują się gospodarki regionalne w Polsce?

Polska to kraj położony w centrum Europy, o bogatym...

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

Zarząd Budownictwa Mieszkaniowego TBS (ZBM TBS) w Suwałkach informuje...

Regulacje dotyczące kasyn online

Polska jest jednym z krajów, które jako ostatnie uregulowały...