Reklama

Iluminacja tylko w centrum, Sylwestra miejskiego też nie będzie. Miasto cały czas oszczędza

Data:

- Reklama -

Tradycyjnie w Mikołajki (6 grudnia) w naszym mieście zainaugurowany zostanie sezon związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Odbędzie się również jarmark świąteczny i Wigilia Miejska, która została zaplanowana na 18 grudnia. W tym roku nie będzie miejskiej imprezy sylwestrowej.

Rozświetlenie choinki miejskiej i iluminacji świątecznych odbędzie się już tradycyjnie na Placu Marii Konopnickiej w dniu 6 grudnia o godz. 17.00. W programie – występy artystyczne zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

– Z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej podjęta została decyzja o ograniczeniu „świecących” ozdób w  tym roku. Iluminacje pojawią się tylko w ścisłym centrum Suwałk: na ul. Kościuszki i ul. Noniewicza, a także na Placu Marii Konopnickiej i w Parku Konstytucji 3 Maja – informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

W weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, 17-18 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na Placu Marii Konopnickiej. Stoiska handlowe w tych dniach otwarte będą od 10.00 do 16.00.

Wigilię Miejską w tym roku wyjątkowo zorganizujemy w hali OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2. Odbędzie się ona w niedzielę (18 grudnia). Rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa około 2 godzin. Kapryśna pogoda w latach ubiegłych powodowała, że mieszkańcy często rezygnowali z udziału w tym wydarzeniu.

– Również z uwagi na oszczędności nie zaplanowano w tym roku miejskiej zabawy sylwestrowej. Ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowano jeszcze przed pandemią koronawirusa, a jego koszt wyniósł wtedy 150.000 zł. Dlatego też podjęto decyzję o rezygnacji z tej imprezy – dodaje Kamil Sznel.

Osoby, które nie mają planów na noc sylwestrową, będą mogły skorzystać z oferty Suwalskiego Ośrodka Kultury. Koncert sylwestrowy skierowany jest do miłośników opery i operetki. Usłyszymy przeboje operowe, musicalowe i operetkowe. Na scenie wystąpią soliści: Agnieszka Grala oraz Michał Janicki. Towarzyszyć im będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Macieja Przestrzelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cudu nad Wisłą nie było. Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałk 3:0

W sobotnim (2 grudnia) spotkaniu IX kolejki PlusLigi Projekt...

Od stycznia nowe bilety komunikacji miejskiej

Od 1 stycznia 2024 roku zmieni się oferta biletowa,...

Watch Docs startuje w SOK-u w piątek

Zapraszamy serdecznie do udziału w 21. Objazdowym Festiwalu Filmowym...

Top Liga Masters – nowy rozdział halowej piłki nożnej!

Już w piątek, 1 grudnia o godzinie 18:00 w...