Reklama

Suwalski MOPR odznaczony medalem „Pro Patria”

Data:

- Reklama -

W dniu 10 listopada 2022 r. podczas uroczystości organizowanych przez środowiska kombatanckie i sybirackie w przed dzień Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach decyzją Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (Nr 2065/SU/2022 z dnia 28 października 2022 r.) został odznaczony medalem „Pro Patria” za  szczególne kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

Nadany Ośrodkowi sztandar z wizerunkiem św. Brata Alberta – powstańca styczniowego jest uznaniem jego szczególnych zasług, promuje postać patrona i pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem. Poprzez jego nadanie MOPR w Suwałkach buduje własny system pracy w oparciu o autorytet patrona  i wartości, które reprezentował swoim życiem dzięki niezłomności i patriotyzmowi.

Poprzez działalność na rzecz Związku Sybiraków Leszek Lewoc – dyrektor MOPR w Suwałkach odebrał Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków. Odznaczenie przyznawane dla uhonorowania osób, które ofiarnie i z zaangażowaniem wspierały działania związku i przyczyniły się do pomocy tej grupie.

W uroczystościach uczestniczyło około 100 osób, a wśród nich m.in. uświetnili: Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mieczysław Kazimierz Baszko – poseł na Sejm RP, dr Bogusława Szczerbińska – II Wicewojewoda Podlaski, Mirosław Karolczuk – burmistrz Miasta Augustowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zostań rodzicem zastępczym – podaruj dzieciom szczęście

Ponad 30 dzieci rocznie z różnych przyczyn musi opuścić...

Rycerze Kolumba przekazują kurtki potrzebującym dzieciom

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach serdecznie zaprasza wszystkich...

Akcja „Paczka dla bezdomnego”

Inicjatorami akcji pn. „Paczka dla bezdomnego” są Miejski Ośrodek...

Coraz zimniej, a wypłaty dodatku węglowego znacznie się opóźnią

Osoby oczekujące na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3...