Reklama

Ratusz oszczędza i podsumowuje

Data:

- Reklama -

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Suwałkach pokusili się o przeprowadzenie podsumowania akcji „oszczędzanie”. Dane dotyczące zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej w trzech ostatnich miesiącach minionego roku, w porównaniu do ostatniego kwartału roku 2021, pokazują, że działanie przynosi rezultaty.

Przedstawiciele Ratusza informują, że udało się zużyć o 18% mniej energii elektrycznej oraz 12% energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynków urzędu. Z kolei aż o 43,5% zredukowano energię cieplną zużywaną do ogrzania wody w kranach.

Aby te wyniki osiągnąć, dokonany został przegląd urządzeń elektrycznych, a w niektórych pomieszczeniach oświetlenie zostało wymienione na ledowe. – Zmieniono również zapotrzebowanie na ciepło w urzędzie, redukując moc zamówioną z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zmniejszono temperaturę dostarczanej ciepłej wody użytkowej do urzędu, redukując do zera jej cyrkulację w dni robocze (w godz. 16.00 – 6.00) oraz w okresie weekendów i świąt – informują służby prasowe Ratusza.

Mniejsze zużycie energii to niższe faktury. Analizy zostaną prowadzone również w pozostałych budynkach należących do Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zastępca prezydenta przechodzi do PWiK-u

Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk złożył rezygnację z pełnionej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Trzy oferty wpłynęły na konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Kultury i Sportu

Oferty można było składać do 9 września. Jak się...

Poszukiwany naczelnik od kultury i sportu

Dwa, a nawet trzy obszary tematyczne - kultura, turystyka...
%d bloggers like this: