Reklama

Ratusz oszczędza i podsumowuje

Data:

- Reklama -

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Suwałkach pokusili się o przeprowadzenie podsumowania akcji „oszczędzanie”. Dane dotyczące zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej w trzech ostatnich miesiącach minionego roku, w porównaniu do ostatniego kwartału roku 2021, pokazują, że działanie przynosi rezultaty.

Przedstawiciele Ratusza informują, że udało się zużyć o 18% mniej energii elektrycznej oraz 12% energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynków urzędu. Z kolei aż o 43,5% zredukowano energię cieplną zużywaną do ogrzania wody w kranach.

Aby te wyniki osiągnąć, dokonany został przegląd urządzeń elektrycznych, a w niektórych pomieszczeniach oświetlenie zostało wymienione na ledowe. – Zmieniono również zapotrzebowanie na ciepło w urzędzie, redukując moc zamówioną z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zmniejszono temperaturę dostarczanej ciepłej wody użytkowej do urzędu, redukując do zera jej cyrkulację w dni robocze (w godz. 16.00 – 6.00) oraz w okresie weekendów i świąt – informują służby prasowe Ratusza.

Mniejsze zużycie energii to niższe faktury. Analizy zostaną prowadzone również w pozostałych budynkach należących do Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Urbanistyka, kultura i oświata już przy ul. T. Noniewicza

Zakończyła się przeprowadzka urzędników suwalskiego ratusza do budynku przy...

O koszeniu trawy, szkołach i wyścigach – interpelacje radnych podczas lipcowej sesji

Środowa (26 lipca) sesja Rady Miejskiej w Suwałkach rozpoczęła...

Suwałki inwestują w oświetlenie

Blisko 13 mln zł podlaskie samorządy będą mogły przeznaczyć...

Uczniowie z Rutki-Tartak o Suwałkach i Suwalszczyźnie wiedzą niemal wszystko

We wtorek, 21 lutego świętujemy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego....