Reklama

Poszukiwany naczelnik od kultury i sportu

Data:

- Reklama -

Dwa, a nawet trzy obszary tematyczne – kultura, turystyka i sport – jeden wydział i jeden naczelnik. Do 9 września zainteresowani udziałem w konkursie na szefa lub szefową tej komórki organizacyjnej mogą zgłaszać swoje aplikacje do Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

W tej chwili pełniącą obowiązki naczelnik Wydziału Kultury i Sportu jest Agnieszka Domalewska. Do jej i jej współpracowników obowiązków należy: nadzór nad działalnością miejskich instytucji kultury: Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach, opracowania założeń programowych w zakresie rozwoju i upowszechniania kultury na terenie miasta, współdziałanie z NGO-sami i związkami twórczymi, organizowanie uroczystości kombatanckich i rocznicowych, obchodów świąt państwowych, wojskowych, religijnych czy rocznic historycznych, udzielanie dotacji na działania w dziedzinie kultury. Do tego dochodzi jeszcze sport – nadzór nad działalnością Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, współpraca z klubami, sprawy finansowe związane z tą dziedziną życia, jak również kwestia stypendiów. Trzecią dziedziną, którą nadzoruje naczelnik, jest turystyka – nadzór nad Centrum Informacji Turystycznej, opracowywanie strategii i programów rozwoju turystyki, współpraca z branżą turystyczną, aktualizacja i nadzór nad miejskimi szlakami turystycznymi. To tylko niektóre z długiej listy obowiązków, jakie wykonywać będzie przyszły naczelnik lub naczelniczka.

Ile można zarobić? Jak wynika z oświadczenia majątkowego obecnej szefowej wydziału – dochód ze stosunku pracy wynieść może na tym stanowisku ponad 98 tys. złotych rocznie.

Kto myśli o złożeniu aplikacji, powinien spełnić szereg wymagań: preferowane wykształcenie wyższe na kierunkach: administracja, prawo, ekonoma, kultura i sztuka, minimum 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 4-letni na stanowisku kierowniczym, znajomość szeregu ustaw, znajomość funkcjonowania środowiska sportowego oraz kulturalno-społecznego, czy też znajomość podstawowych zasad pozyskiwania środków zewnętrznych, aplikowania do programów pomocowych. Ważne są też: zdolność analitycznego i strategicznego myślenia, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wysoka kultura osobista, czy też wiarygodność, opanowanie, niekonfliktowość, etyka.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ratusz oszczędza i podsumowuje

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Suwałkach pokusili się o przeprowadzenie...

Zastępca prezydenta przechodzi do PWiK-u

Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk złożył rezygnację z pełnionej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Trzy oferty wpłynęły na konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Kultury i Sportu

Oferty można było składać do 9 września. Jak się...
%d bloggers like this: