Reklama

Strategia promocji Suwałk z dużym opóźnieniem

Data:

- Reklama -

Projekt Strategii Promocji Miasta Suwałki na lata 2022-2027 miał być gotowy w marcu, a w kwietniu zostać poddany konsultacjom społecznym. Tak się nie stało. Radna Anna Ruszewska z klubu „Łączą nas Suwałki” dopytuje, co dzieje się z dokumentem.

Nad strategią Rada Miasta miała głosować jeszcze w pierwszym półroczu 2022 r. Mimo zapewnień, zespołowi roboczemu projektu nie udało się skończyć w terminie. – W związku z tym, iż jest sierpień 2022 r., a prace nad tym dokumentem opóźniają się, wnoszę o udzielenie odpowiedzi, kiedy projekt Strategii Promocji Miasta Suwałki na lata 2022-2027 zostanie poddany konsultacjom społecznym w Suwałkach? – dopytuje radna.

Z udzielonej na interpelację odpowiedzi wynika, że zespół do opracowania projektu Strategii Promocji Miasta Suwałki na lata 2022-2027 przygotował i przedstawił wstępny projekt dokumentu. Było to w maju. W tej chwili wprowadzane są poprawki do dokumentu.

– Nad dokumentem pracuje grupa aktywnych zawodowo suwalczan, robiąc to pro bono na rzecz Miasta Suwałki, którzy dzielą pracę nad dokumentem z obowiązkami służbowymi oraz rodzinnymi, podjęto decyzję, że zespół zakończy pracę nad projektem w terminie nie przekraczającym 31 grudnia 2022 roku. Zależy mi, by dokument został dopracowany pod każdym szczegółem, stąd decyzja i nowe Zarządzenie Prezydenta Miasta Suwałk nr 340/2022 z dnia 17 sierpnia 2022 roku o przedłużeniu terminu przygotowania projektu – argumentuje prezydent Czesław Renkiewicz.

Jeśli zespołów roboczy, w skład którego weszli m.in.: Kamil Klimek, Kamil Sznel, Eliza Kupich, Sylwia Ciszewska, Emil Zagórski i Wojciech Pająk, wprowadzi poprawki w terminie, konsultacje społeczne dokumentu będą mogły odbyć się dopiero na początku 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozpoczęły się konsultacje projektu strategii promocji Suwałk

Można zapoznać się z treścią projektu strategii promocji Miasta...

Zmienili układ sił w Radzie Miejskiej, ale „nie chcą robić rewolucji”

Prezydencki klub "Łączą nas Suwałki" nie ma już większości...

Wolontariusze nagrodzeni

Życzliwość, szlachetna wrażliwość i empatia oraz chęć niesienia pomocy...

Co dalej z połączeniami dalekobieżnymi?

Temat wykluczenia komunikacyjnego Suwalszczyzny powraca. Tym razem o przywrócenie...