Reklama

Śpiew i taniec z okazji Walentynek

Data:

- Reklama -

Tym razem Suwalski Ośrodek Kultury i Suwalska Orkiestra Kameralna zapraszają na koncert z udziałem solistów – Roksany Maciejczuk, Jakuba Milewskiego oraz na recytację wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Krat oraz pary z zespołu ZPiT „Suwalszczyzna”: Teresy Słabińskiej- Kutyło oraz Przemysława Turowskiego.

Koncert odbędzie się 10 lutego o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W programie koncertu m. in.: “Serduszko puka w rytmie cha-cha” Romualda Żylińskiego, temat z filmu “Love story” Francisa Lai, tango z filmu “Zazdrość i medycyna”, uwertura do opery Carmen Georges Bizet.

Wystąpią:

Roksana Maria Maciejczuk – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. Jest studentką III roku studiów licencjackich wydziału Wokalno- Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Jest laureatką I Miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego i Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej w Suwałkach, I Nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz III Nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Została także wyróżniona Nagrodą Specjalną VII Międzynarodowego Festiwalu Ars Musica 2019 przyznaną przez Dyrektor Festiwalu – za wysoki poziom artystyczny kreacji wokalnych dla uczestnika aktywnego. W lutym 2022 roku wykonała partie altu w Stabat Mater K. Szymanowskiego pod kierownictwem muzycznym Alexandra Humali. W kwietniu 2022 zadebiutowała na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w studenckich spektaklach, kreując partię Zity Vecchi w operze Gianni Schicchi oraz partie Przeoryszy w operze Suor Angelica Giacomo Pucciniego. W styczniu 2023 roku zadebiutowała w partii Trzeciej damy w operze W.A.Mozarta „Czarodziejski Flet” w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, kształcąc się pod kierunkiem wybitnych profesorów takich jak: Bogdan Makal, Andrzej Dobber, Izabela Kłosińska, Sabina Martinaityte. Jest kilkukrotną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego – dla uczniów utalentowanych artystycznie, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2020/2021 oraz od 2019 roku stypendystką Fundacji Lisowskich-Smykowskich w Montrealu.

Jakub Milewski – z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: Evghenii Dundekovej, Jose Carrerasa.

Suwalska Orkiestra Kameralna zagra pod batutą Cezarego Gójskiego.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na Koncert Walentynkowy w Suwalskim Ośrodku Kultury. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 7 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jak długą historię mają Walentynki?

Zaproszenie wygrywa Joanna Rydzewska.

Koncert Walentynkowy z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...