Reklama

Wkrótce można składać wnioski na wymianę pieców

Data:

- Reklama -

To już 8. edycja Programu Ograniczania Niskiej Emisji – miejskiego projektu dopłat do wymiany starych pieców w domach suwalczan. Można starać się o dotację od 3.000 do 6.000 zł na przyłącze do gazu, PEC-u lub wymianę kotła.

Dzięki programowi w 441 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne bądź zlikwidowano stare piece i podłączono nieruchomość do sieci gazowej lub ciepłowniczej. W sumie do tej pory na dotacje do inwestycji mieszkańców z budżetu miasta przeznaczona została kwota ponad 1,5 mln złotych.

Zasady naboru wniosków pozostają bez zmian. Dotacje dla domów jednorodzinnych mogą wynieść od 3.000 do 6.000 zł i 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Komplet wymaganych dokumentów o udzielenie dotacji należy złożyć do dnia 31 marca 2023 r. Nabór rozpocznie się w połowie lutego. Dotacja będzie udzielana, w pierwszej kolejności, na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, następnie do sieci gazowej, a w dalszej kolejności – na wymianę na nowe źródło ciepła, w przypadku gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Wnioski oraz ich wzory wniosków wraz z wykazem wymaganych załączników są dostępne na stronie internetowej Urzędu (można je znaleźć TUTAJ). Pomocą służą  również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 5628210.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Polacy znowu zacisną pasa. Więcej osób niż rok temu chce oszczędzać na świątecznych zakupach żywności

Jak wynika z najnowszego badania, niemal co trzeci konsument...

Nowe emerytury będą niższe. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Osoby, które mimo ukończonego wieku emerytalnego odłożyły decyzję o...

Elektroniczny nabór do żłobka już za kilka dni

Od 1 kwietnia 2023 r. w Żłobku Miejskim w...

Lekarze odebrali Brązowe Krzyże Zasługi

W poniedziałek, 27 marca Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski w...