Reklama

Wkrótce można składać wnioski na wymianę pieców

Data:

- Reklama -

To już 8. edycja Programu Ograniczania Niskiej Emisji – miejskiego projektu dopłat do wymiany starych pieców w domach suwalczan. Można starać się o dotację od 3.000 do 6.000 zł na przyłącze do gazu, PEC-u lub wymianę kotła.

Dzięki programowi w 441 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne bądź zlikwidowano stare piece i podłączono nieruchomość do sieci gazowej lub ciepłowniczej. W sumie do tej pory na dotacje do inwestycji mieszkańców z budżetu miasta przeznaczona została kwota ponad 1,5 mln złotych.

Zasady naboru wniosków pozostają bez zmian. Dotacje dla domów jednorodzinnych mogą wynieść od 3.000 do 6.000 zł i 15.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych.

Komplet wymaganych dokumentów o udzielenie dotacji należy złożyć do dnia 31 marca 2023 r. Nabór rozpocznie się w połowie lutego. Dotacja będzie udzielana, w pierwszej kolejności, na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, następnie do sieci gazowej, a w dalszej kolejności – na wymianę na nowe źródło ciepła, w przypadku gdy nie istnieje możliwość podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

Wnioski oraz ich wzory wniosków wraz z wykazem wymaganych załączników są dostępne na stronie internetowej Urzędu (można je znaleźć TUTAJ). Pomocą służą  również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 5628210.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Alicja Lutostańska i Tadeusz Izbicki na Wigrach. Zostali Honorowymi Członkami Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego

Trzecie spotkanie pod hasłem "Zasłużeni dla Wigier", miało miejsce...

Pierwsza przegrana Wigier z sezonie. Remis Lidera

Tak się złożyło, że w 23 kolejce IV ligi...

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...