Reklama

Film o raperce w marcu w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

„Zadra” – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. To pierwsza polska produkcja o takiej tematyce, bo choć nawiązuje do nurtu stworzonego w filmach „Jesteś Bogiem” i „Proceder”, przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki. W Cinema Lumiere „Zadrę” będzie można obejrzeć od 10 marca.

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

– Z jednej strony moja postać jest Zadrą – scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą – dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe – tak o swojej postaci mówi Magdalena Wieczorek.

Na zdj. Margaret

Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego duetu Syny, który niedawno partnerował Monice Brodce przy jej albumie „Sadza”, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty „Zadry” napisał Michał „Żyto” Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

W obsadzie znaleźli się m.in. Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Ignacy Liss, a także – debiutująca na wielkim ekranie Margaret. Aktorzy, na potrzeby tej produkcji, przeszli spektakularne metamorfozy, a także… stworzyli niesamowite wokalne duety.

Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, nominowany do tegorocznych nagród Empiku. Twórca ma na już na koncie doceniony przez krytyków film fabularny „Matecznik” z 2022 roku.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film ZADRA, wystarczy do 27 lutego do godz. 14.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakich polskich filmach zagrali raperzy? Bilety wygrywają: Dorota Jarmoc i Robert Rutkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...

„Osiem gór” w czerwcu w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Najnowszy film reżysera hitu „Mój piękny syn” - Felixa...