Reklama

„Wieloryb” Darrena Aronofskiego wkrótce w kinie

Data:

- Reklama -

„Wieloryb” będzie dostępny już od 24 lutego w Cinema Lumiere w Suwałkach – to jedna z najbardziej wyczekiwanych w Polsce premier 2023 roku. Najnowszy film Darrena Aronofskiego, autora takich hitów jak „Requiem dla snu”, „Czarny łabędź”, „Źródło” czy „Zapaśnik”, już ma na swoim koncie wiele nagród, również przyznanych odtwórcy głównej roli – Brendanowi Fraserowi. Nominacja do Oscara to tylko jedno z wyróżnień.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez amerykańskich widzów i krytyków, co przełożyło się również na zyski. W wymiarze finansowym był rekordem otwarcia w 2022 roku dla filmu wprowadzonego do kin w ograniczonej dystrybucji.

Głównym bohaterem „Wieloryba” jest Charlie, który już od lat żyje na marginesie świata. Jest uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne zadanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Obsada: Brendan Fraser („Miasto gniewu”, „Mumia”, „Podróż do wnętrza Ziemi”, „Spokojny Amerykanin”, „Zemsta futrzaków”), Sadie Sink („Stranger Things”, „Eli”, „Szklany zamek”), Samantha Morton („Raport mniejszości”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Cosmopolis”, „W imieniu armii”, „Słodki drań”), oraz Hong Chau („Pomniejszenie”, „Podjazdy”, „Wielkie kłamstewka”).


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film WIELORYB, wystarczy do 19 lutego do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie nagrody i nominacje zdobył dotąd „Wieloryb”? W tytule wiadomości prosimy wpisać hasło: Konkurs Wieloryb.

Bilety wygrywają: Marzena Łaskowska i Ewa Laszkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Costner na Dzikim Zachodzie (wygraj bilety)

Laureat Oscara Kevin Costner powraca do reżyserii filmowej w...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...