Reklama

Karatecy zdobyli kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy

Data:

- Reklama -

W piątek, 3 marca w Mielcu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Mistrzostwa Europy odbędą się na Węgrzech 23-24 czerwca.

Na kwalifikacje przyjechało walczyć o medale 243 zawodników z 43 klubów z całej polski. Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników, dwie juniorki i troje kadetów. Nasi zawodnicy startowali w kumite (walka) i w kata (układy). Aby uzyskać możliwość startu na Mistrzostwach Europy, trzeba było dotrzeć do finału. Startem premiowane są dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach, zdobywcy trzecich miejsc są rezerwowymi zawodnikami do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Suwalscy zawodnicy zdobyli 4 medale, 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Kwalifikację zdobyła Jolanta Płońska, która wygrała trzy walki i zdobyła złoto w kategorii +65 kg juniorek oraz Franciszek Kimszal, który wygrał dwie walki, a w finale uległ przeciwnikowi i sięgnął po srebro w kategorii do 55 kg kadetów.

Pozostali zawodnicy tym razem nie dotarli do finału. Kadetka Julia Rybacka zajęła trzecie miejsce w kumite do 65 kg, walkę o finał przegrała wskazaniem sędziów 3 do 2. Kadet Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg przegrał walkę o wejście do półfinału, a w kata zdobył trzecie miejsce, przegrywając tylko ze złotym medalistą. Piąta zawodniczka, juniorka Ada Anzulewicz, w kumite i w kata tym razem dotarła do ćwierćfinałów i zajęła miejsca 5-8.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Karatecy wrócili z Ełku z medalami

W sobotę, 25 lutego w Ełku odbył się Puchar...

Sukces suwalskich karateków w Mielnie

28 stycznia w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji...

Sukces karateków w Giżycku

Suwalscy karatecy wrócili z Giżycka, gdzie mieli okazję zaprezentowania...

Karatecy wystartują na Mistrzostwach Europy

W niedzielę, 2 października w Radzyminie odbył się turniej...