Reklama

Pod naszym patronatem: Kwietniowa rozgrzewka przed SBF 2023

Data:

- Reklama -

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, dokładnie za dwa tygodnie – 14 kwietnia o godz. 19.00, wystąpi zespół Hard Rockets. Będzie to już tradycyjnie Rozgrzewka przed tegoroczną edycją Suwałki Blues Festivalu.

Hard Rockets to rock’and’rollowa ekipa z Pszczyny oraz okolic, której początki sięgają 2004 roku. Od tamtej pory, z niewielkimi zmianami w składzie, zespół działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Przez wiele lat działalności, Hard Rockets działał głównie na lokalnej scenie muzycznej, jednak udało mu się osiągnąć kilka sukcesów na poziomie krajowym.

Do osiągnięć zespołu zaliczyć można III miejsce na festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie w 2005 roku, Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu w 2008 roku, jak również udział w prestiżowych festiwalach muzycznych w Warszawie, takich jak Ochota Blues Festival, Bemowo Blues czy koncerty w klubie „Stodoła”, a także festiwal Bies Czad Blues.

Jednak przełomowym momentem w historii zespołu okazał się rok 2020, kiedy to ukazał się ich singiel „Elektryczne Dziady” – utwór, będący hardrockową interpretacją poezji Adama Mickiewicza. Singiel ten był emitowany na antenach wielu rozgłośni radiowych, co przyczyniło się do zdobycia ogólnopolskiej rozpoznawalności przez zespół.

W roku 2021 Hard Rockets zainaugurowało koncertem w Warszawie 29. Finał WOŚP. Kolejne single, takie jak „Błękitna Sukienka”, „Patryota” oraz „Człowiek z Wysokiego Zamku”, trafiły na listy przebojów.

W czasie pandemii zespół skupił się na nagrywaniu swojego debiutanckiego albumu „Elektryczne Dziady i Inne Gusła”, który został wydany 2 listopada 2022 roku. Album promowany jest przez singiel „Człowiek z Wysokiego Zamku”. Muzyka Hard Rockets to rock, mocno zakorzeniony w bluesie. Ich utwory zyskały uznanie znawców muzyki bluesowej, takich jak: Jan Chojnacki, Andrzej Jerzyk czy Piotr Gwizdała.

W muzyce Hard Rockets słychać inspiracje zespołami: Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes, ale także mniej oczywiste, nawiązujące do muzyki: Dr. Johna, Dereka Trucksa, Roberta Johnsona, Toma Waitsa czy Nicka Cave’a. Dodatkowo, w ich muzyce można wyczuć wpływy śląskiego folkloru oraz słowiańskich wierzeń, jak również dieselpunkową estetykę, inspirowaną pracami Jakuba Różalskiego.


Aby wziąć udział w losowaniu zaproszenia dla 2 osób na koncert zespołu HARD ROCKETS wystarczy do 7 kwietnia do godz. 17.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Muzycy HARD ROCKETS, poza koncertami, mają wiele pasji i całkiem barwne życie zawodowe. Czym zajmują się na co dzień? Zaproszenie wygrywa: Maria Kołodziejska.

Rozgrzewka przed SBF 2023: koncert zespołu „Hard Rockets” w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zespól GPakt wystąpił w Sali Kameralnej SOK-u (foto)

W Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny...

Wręczono stypendia i nagrody w dziedzinie kultury

Czwartkowy wieczór (22 lutego) zapisze się w pamięci wielu...

Dyrektor SOK-u odpowiada radnemu: Na podwyżki przeznaczymy ponad 570 tys. złotych

Radny Karol Korneluk, kandydat w nadchodzących wyborach samorządowych na...

Wieczór pod znakiem tanga – wyjątkowy koncert Filharmonii Suwałki (foto)

W ramach Filharmonii Suwałk w piątek, 16 lutego, w...