Reklama

Blues międzypokoleniowy: Znamy wykonawców SBF 2023

Data:

- Reklama -

W 2023 roku odbędzie się 16. edycja Suwałki Blues Festivalu – już teraz nazywana przez Jana Chojnackiego – edycją międzypokoleniową. Festiwal potrwa trzy dni, od 6 do 8 lipca. Wezmą w nim udział znani bluesowi wykonawcy i zespoły z różnych krajów, takich jak USA, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Hiszpania, Dania, Finlandia, Słowacja, Czechy i Polska. Wśród artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu, znaleźli się między innymi: Walter Trout, Eric Steckel, Aynsley Lister, Kyla Brox i Ben Poole.

Wydarzenie obejmie wiele imprez plenerowych, takich jak koncerty, Suwałki Blues Drift 2023, parada motocykli i wiele innych. Wstęp na wszystkie imprezy plenerowe jest wolny. Koncert otwarcia, który jest biletowany, odbędzie się 6 lipca o godzinie 19.00 w Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26. Wystąpi MROZU, a jako support zagra zespół The Brew z Wielkiej Brytanii. Wieczorne koncerty klubowe odbędą się w 6 różnych lokalizacjach festiwalowych i również będą biletowane (w przeciwieństwie do śniadań bluesowych).

Zgodnie z tradycją – organizatorzy SBF zapraszają zespoły bluesowe z całego kraju do przesyłania zgłoszeń do udziału w POLISH BLUES CHALLENGE 2024, które będą stanowiły kwalifikacje do EUROPEAN BLUES CHALLENGE 2024, organizowanego w ramach Suwałki Blues Festival 2023. Najlepszy zespół bluesowy z Polski, wybrany w drodze kwalifikacji, zostanie reprezentantem Polski na Europejskim Konkursie Bluesowym 2024 w Holandii. Ponadto, zwycięzca otrzyma Grand Prix Suwałki Blues Festival, nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk (statuetkę) oraz nagrodę pieniężną. Decyzję o wyborze zespołów do kwalifikacji podejmie Rada Programowa Suwałki Blues Festival, powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk, na podstawie nadesłanych materiałów muzycznych oraz formularza zgłoszeniowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 maja o godzinie 12:00. Więcej informacji na stronie SBF.

Budżet tegorocznego festiwalu zamknie się w kwocie 1,4 mln złotych. Większość środków pochodzi z kasy miasta. Organizację SBF wsparli również Marszałek Województwa Podlaskiego oraz sponsorzy – firmy lokalne i ogólnopolskie.

Mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury:

O wybranych wykonawcach – lista wszystkich artystów dostępna jest na oficjalnej stronie Suwałki Blues Festivalu.

Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny:

Przypomnijmy, że nadal toczy się dyskusja na temat lokalizacji głównej sceny wydarzenia.

Blues na bulwarach na próbę?

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Umowy na prowadzenie klubów seniora podpisane. Kolejny rok wsparcia starszego pokolenia

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podpisał w środę, 10 stycznia...

Czesław Renkiewicz ogłasza start w wyborach samorządowych: Mam jeszcze wiele planów do zrealizowania

Obecny prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, ogłosił w poniedziałek, 8...

Suwalscy radni przyjęli projekt budżetu miasta na 2024 rok

Rada Miejska w Suwałkach przyjęła projekt Budżetu Miasta Suwałki...