Reklama

„Kierunek Wschód VII” z ministerialnym dofinansowaniem

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Kierunek Wschód”. Dzięki dotacji w październiku odbędzie się siódma edycja Festiwalu.

Jednym z patronów medialnych wydarzeń i spektakli realizowanych przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jest portal „Niebywałe Suwałki”.

„Kierunek Wschód” to przegląd teatralny prezentujący kulturę pogranicza. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. Festiwal jest kontynuacją kontaktów z zespołami z zagranicy oraz z innymi teatrami i artystami z Polski.

Ministerstwo na siódmą edycję projektu przyznało Teatrowi Dramatycznemu dotację w wysokości 299 200 zł.
– Realizacja projektów opierających się na współpracy z artystami zza wschodniej granicy uświadamia nam, jak ważne i potrzebne są tego typu przedsięwzięcia. Przegląd spektakli z Europy Wschodniej stwarza przestrzeń do ogólnonarodowej dyskusji na temat kultury. Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przydzielone dofinansowanie. Dzięki niemu możemy nadal umacniać relacje z zagranicznymi artystami oraz podejmować inne i wartościowe działania – stwierdził Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

W trakcie poprzedniej edycji festiwalu w Białymstoku wystąpili artyści z: Armenii, Białorusi, Gruzji, Macedonii Północnej i Ukrainy. – „Kierunek Wschód” to jedno z najważniejszych wydarzeń Teatru Dramatycznego. Cieszymy się, że z roku na rok program festiwalu jest coraz atrakcyjniejszy. Ubiegłoroczną edycją podnieśliśmy poprzeczkę niezwykle wysoko. Mamy nadzieję, że spektakle, które nasi goście zaprezentują tym razem również pokażą ogromny potencjał tego przeglądu, jego wartość dla promowania teatru i ponownie zostaną dobrze przyjęte przez naszą publiczność – dodała dr Martyna Faustyna Zaniewska, sastępca dyrektora ds. technicznych.

Festiwal odbędzie się na początku października. Wzorem lat ubiegłych, po każdym spektaklu zaplanowano spotkania i rozmowy widzów z twórcami spektakli.

Projekt dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz...

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów...