Reklama

Młodzi sportowcy odebrali stypendia

Data:

- Reklama -

W czwartek, 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów, nagród oraz wyróżnień za wyniki sportowe oraz za działalność sportową w 2022 roku. Wyróżniono 67 osób, w tym 20 zawodników, 13 trenerów, 6 działaczy i 28 innych osób. Stypendia zostały przyznane na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy, a ich łączna wartość wyniosła 162.700,00 zł. Nagrody, które zostały przekazane przez Miasto Suwałki, to kwota 63.800,00 zł, na wyróżnienia przeznaczono kolejne 5.400,00 zł. Łączna kwota nagród to niemal 232.000 zł.

Podczas uroczystości wręczono 20 stypendiów w kategorii zawodnik, w tym 5 stypendiów mistrzowskich za medale w mistrzostwach Europy Seniorów w badmintonie oraz 2 stypendia I stopnia za medale w mistrzostwach Europy Juniorów w szachach i mistrzostwach Świata w sportowym modelarstwie lotniczym.

Ponadto wręczono 39 nagród, w tym 20 dla zawodników, 13 dla trenerów za wyniki sportowe szkolonych zawodników oraz 6 dla innych osób fizycznych, czyli działaczy. Dodatkowo, przyznano 8 wyróżnień, w tym 4 dla zawodników oraz 4 dla innych osób fizycznych.

Podczas uroczystości obecni byli Wojciech Fortuna, Mistrz Świata z Sapporo oraz Maria Magdalena Andrejczyk, srebrna medalistka w rzucie oszczepem z Tokio, która wygłosiła motywującą mowę dla młodzieży. Andrejczyk podkreśliła, że w sporcie ważne jest to, że zawodnicy mają za sobą wielu ludzi, którzy ich wspierają, a największe sukcesy osiągają dzięki uporowi, determinacji, chęci działania oraz wsparciu bliskich.

Na koniec, Prezydent Suwałk wręczył gratulacje Panu Dariuszowi Ułanowiczowi, który w ostatnich dniach został wybrany na stanowisko prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konwencja PiS w Suwałkach: Kandydat obiecuje koniec nepotyzmu

W niedzielę, 3 marca, w Hotelu Loft 1898 odbyła...

Dobry występ karateków w Giżycku

Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Wielkich Jezior...

Chcesz zostać policjantem?

Zastanawiasz się nad służbą w Policji, ale nie wiesz,...

Ślepsk Malow Suwałki poszukuje specjalisty ds. komunikacji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki ogłasza otwartą rekrutację...