Reklama

Pod naszym patronatem: Trwa regionalny fotokonkurs

Data:

- Reklama -

Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego ogłasza międzyszkolny, regionalny konkurs fotograficzny pod hasłem „W mojej małej okolicy”. Celem konkursu jest pobudzenie refleksji na temat wpływu estetyki najbliższego otoczenia na nasze samopoczucie, zdrowie oraz komfort, zwrócenie uwagi na aspekty ekologiczne i społeczne w otoczeniu oraz aktywne rozwijanie pasji fotograficznej.

Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie swojej najbliższej okolicy. Motywami mogą być elementy otaczającego krajobrazu, zarówno te stałe, jak i zmienne, takie jak parki, przystanki, domy, bloki, budynki publiczne, parkingi, ulice, zieleń i inne charakterystyczne miejsca. Zdjęcia mogą przedstawiać zwierzęta i ludzi, ale nie powinny one stanowić głównego tematu fotografii, lecz uzupełnienie lub urozmaicenie kompozycji. Uczestnicy powinni stworzyć osobiste spojrzenie na swoją okolicę i zastanowić się, czy czują się dobrze w swoim otoczeniu, czy też są w nim elementy, które ich niepokoją.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów 7-8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych w regionie. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie o rozmiarze ok. 2-4 MB, do których należy dołączyć krótki opis lub komentarz. Prace należy opublikować na stronie konkursowej na Facebooku („W mojej małej okolicy – konkurs fotograficzny”), umieszczając w opisie hashtagi: #zsnr6 oraz #niebywalesuwalki. Termin nadsyłania prac mija 29 maja 2023 roku, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 maja 2023 roku.

Laureaci konkursu zostaną poinformowani o terminie i sposobie wręczenia nagród za pomocą komunikatora ze strony fb konkursu. Nagrody przyznane przez komisję, która składa się między innymi z profesjonalnych fotografów, będą obejmować sprzęt i akcesoria fotograficzne, mini szkolenie z podstaw fotografii, albumy i książki dotyczące fotografii, ramki do zdjęć oraz materiały biurowe i plastyczne.

Uczestnicy muszą pobrać załącznik zawierający klauzulę RODO wraz z formularzem oświadczeń związanych z udziałem w konkursie (dostępne poniżej), a następnie podpisać i przesłać go pocztą mailową na adres j.grabowska@zs6.pl lub za pośrednictwem komunikatora strony konkursu na Facebooku.

Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do uczestnictwa w zbiorowej wystawie fotograficznej z udziałem profesjonalnych artystów fotografików.

Sponsorzy oraz partnerzy konkursu: Fundacja Art-Sos Alicja Roszkowska, Zakład Fotograficzny Foto
Roszkowski 1947, oraz FX Projekt – Szymon Jasionowski.
Patronat medialny – portal www.niebywalesuwalki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wystawa „Drzewo” – twórcza i ekologiczna akcja uczniów

Wystawa uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego...

Jak stąd do Suwałk – w Sejnach nowa wystawa

W Sejnach od 2022 roku w witrynach prezentowane są...

Przed nami kolejny tydzień wydarzeń kulturalnych

Połowa sierpnia na Suwalszczyźnie nie przyniesie oznak kończących się...

W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród

III edycja konkursu fotograficznego "W mojej małej okolicy", zorganizowanego...