Reklama

Posłowie Izabela Leszczyna i Dariusz Rosati spotkają się z mieszkańcami Suwałk

Data:

- Reklama -

W czwartek, 20 kwietnia w województwie podlaskim – w kilkunastu miastach i miasteczkach będzie można spotkać posłów i działaczy Platformy Obywatelskiej. Akcja pod hasłem ”Tu jest Przyszłość” ma na celu rozmowy z mieszkańcami, wsłuchanie się w ich głos i potrzeby, a także przedstawienie pomysłów partii na „lepszą i bezpieczniejszą Polskę”.

– Chcemy zdobyć sympatię mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny; pokazać jak jest, jak być może i jak być powinno. Nasz program zawiera pomysły na lepszą i bezpieczniejszą Polskę, Polskę długotrwałego dobrobytu. Chcemy też pokazać, co dzieje się niedobrego z finansami publicznymi, sytuacją nauczycieli i rolników – zaznaczyła podczas czwartkowej konferencji prasowej w Parku Konstytucji 3 Maja posłanka Izabela Leszczyna.

Parlamentarzystka dodała, że środki europejskie są na wyciągnięcie ręki i aby je otrzymać, „wystarczy zrezygnować z partyjnego interesu na rzecz interesu wszystkich”. Zapewniała też, że Koalicja Obywatelska umie to zrobić. Izabela Leszczyna zapytana o to, co PO może zrobić dla takich miast jak Suwałki, odpowiedziała, że najważniejszy jest „autonomiczny samorząd, który ma dochody własne, a nie dochody zabierane przez sztuczne obniżanie PIT-u i podnoszenie składki zdrowotnej”.

– Nie można okradać samorządów z ich własnych pieniędzy – oceniła politykę PiS posłanka, wskazując również na sytuację Suwalskiej Strefy Ekonomicznej, która obecnie znajduje się w stanie stagnacji.

– Potrzebujemy profesjonalnych menedżerów – wasza strefa jest w kryzysie, ponieważ jest zarządzana przez nominatów posła Jarosława Zielińskiego, którzy być może mają pojęcie o własnych interesach, ale o tym, jak prowadzić firmy, jak zachęcać firmy do inwestowania – niekoniecznie – powiedziała posłanka.

Mówi Izabela Leszczyna:

W akcji ”Tu jest Przyszłość” uczestniczy w Suwałkach również Dariusz Rosati, który podczas czwartkowego spotkania w Hotelu Loft 1898 (godz. 17.30) zamierza wysłuchać opinii mieszkańców miasta, poznać ich oczekiwania i rozmawiać o rozwiązaniach kryzysu w służbie zdrowia, edukacji, mieszkalnictwie, energetyce, w samorządach, które zostały pozbawione pieniędzy. Zdaniem posła – skuteczne remedium na problemy zawarte zostanie w programie PO, który poznamy we wrześniu. Pierwszym krokiem ku lepszemu ma być jego zdaniem wygrana z PiS.

Dariusz Rosati:

Spotkania z przedstawicielami, działaczami i posłami PO odbywają się dzisiaj m.in. w Gródku, Sokółce, Zambrowie, Augustowie, Grajewie, Siemiatyczach, ale też w Sejnach i Maćkowej Rudzie. Donalda Tuska będzie można spotkać w Kleosinie.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

  1. Pani Leszczyna to świetna ekonomistka, była wiceministrem u ministra Rostowskiego. Wie, gdzie są zakopane pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...