Reklama

Robert Winnicki w Suwałkach o ukraińskim zbożu i katastrofie polskiego rolnictwa: kłamał Jarosław Kaczyński, kłamał Mateusz Morawiecki, kłamał Henryk Kowalczyk

Data:

- Reklama -

Poseł Robert Winnicki z Konfederacji oraz radny powiatu Robert Szczęsny wzięli w czwartek, 20 kwietnia udział w konferencji prasowej w Suwałkach, która poprzedziła popołudniowe spotkanie z mieszkańcami, zaplanowane w Hotelu Velvet o godz. 18.00. Briefing zdominował temat afery zbożowej rządu PiS i powołania komisji śledczej.

Jak podkreślił poseł podczas spotkania z dziennikarzami – „rząd PiS-u oszukał i zdradził rolników” w zakresie nieograniczonego i niekontrolowanego napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Żadna z obietnic nie została zrealizowana. – Kłamał Jarosław Kaczyński, kłamał Mateusz Morawiecki, kłamał Henryk Kowalczyk – podsumował Robert Winnicki, dodając, że w tej chwili Polska nie dysponuje możliwościami przeprowadzenia kontroli napływających produktów i nie ma możliwości eksportu zboża na tak wielką skalę.

– Zalegają miliony ton zboża, a kolejne żniwa za parę miesięcy – przypomniał Robert Winnicki, dodając, że rząd PiS od ubiegłego roku nic nie zrobił z zalewem złej jakości ziarna, które trafiło do żywności i innych produktów spożywczych.

– PiS nalegał, aby znosić bariery handlowe między UE a Ukrainą. Ostrzegaliśmy, że to będzie katastrofa dla polskiego rolnictwa – zaznaczył poseł. Robert Winnicki mówił również o miliardach złotych z budżetu, które mają zostać przeznaczone na wypłaty odszkodowań dla rolników. – Wszyscy złożymy się na te odszkodowania, chociaż to politycy PiS-u powinni odpowiedzieć za niefrasobliwe działania – powiedział poseł Konfederacji.

Robert Winnicki dodał też, że ukraińskie rolnictwo nie przypomina polskiego, ponieważ w kraju naszych sąsiadów oligarchowie i międzynarodowe korporacje posiadają 3/4 ziemi. – Polska pomaga więc międzynarodowym koncernom i oligarchom kosztem polskich rolników, a dzisiaj rząd PiS zapowiada pomoc rolnikom kosztem podatników – podsumował poseł. Konfederacja w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zająć się aferą zbożową.

Mówi poseł Robert Winnicki:

O tym, że nie wszyscy rolnicy mogą liczyć na dopłaty, mówi Robert Szczęsny:

Fot. Niebywałe Suwałki

Wzrośnie zadłużenie rolników. Najgorzej będzie wśród hodowców trzody, drobiu, producentów zbóż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Michał Połuboczek wchodzi do Sejmu w miejsce Grzegorza Brauna. Pochodzi z Suwałk

Dziś przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja prasowa członków...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Rolnicy rozmawiają, a Parlament Europejski zawiesza cła na ukraińskie produkty do 2025 r.

W dniu 20 marca odbyły się kluczowe rozmowy pomiędzy...

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...