Reklama

Krzysztof Bosak w Suwałkach: Konfederacja głosem kontra-establishmentu?

Data:

- Reklama -

Do wyborów pozostało 17 dni. W środę, 27 września w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach mieszkańcy miasta mogli spotkać „jedynkę” z okręgu nr 24 (woj. podlaskie) – Krzysztofa Bosaka oraz kandydatów do Sejmu i Senatu. Wszyscy uczestnicy spotkania, zgodnie z duchem Konfederacji, wyrazili krytyczne zdanie na temat obecnej sytuacji w Polsce.

Przed spotkaniem odbyła się krótka konferencja prasowa. Krzysztof Bosak rozpoczął swoje wystąpienie, podkreślając, że kampania Konfederacji obejmuje całe województwo podlaskie. „Dzisiaj jesteśmy w Suwałkach, ale to tylko jedno z wielu miast, które odwiedzimy w trakcie naszej intensywnej kampanii” – powiedział. Wyraził nadzieję, że wynik wyborczy i liczba posłów Konfederacji w następnym Sejmie zależy od determinacji w ostatnich tygodniach kampanii.

Jednym z głównych tematów, które poruszył K. Bosak, była kwestia ukraińska. Konfederacja od dawna nawołuje do polityki racji stanu w tej sprawie i podkreśla, że Polska powinna bronić swoich interesów. Bosak wyraził oburzenie w związku z sytuacją, w której polska dyplomacja nie zareagowała na czas odnośnie zachowanie kanadyjskiego premiera i Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy, którzy uczcili weteranów SS Galizien. Wypowiedź swoją skierował także na tory gospodarki krajowej, która cierpi przez decyzje Unii Europejskiej oraz polskich polityków z obozu władzy.

„Konfederacja jest przeciwna bezwarunkowemu otwarciu polskiego i unijnego rynku na produkty rolne z Ukrainy. Jesteśmy także zwolennikami rozszerzenia embarga, ponieważ dotyczy to nie tylko rynku zbożowego, ale także wielu innych produktów” – dodał K. Bosak.

Im więcej Polaków zagłosuje na nas, tym więcej będziemy mieli posłów gotowych bronić normalnego myślenia o polityce i o polskich interesach. Krzysztof Bosak

Kandydaci do Sejmu i Senatu z ramienia Konfederacji również mieli okazję wyrazić swoje poglądy. Dariusz Wasilewski, kandydat do Sejmu, podkreślił konieczność powrotu normalności w Suwałkach i każdym innym regionie kraju.

Adam Kiełczewski, kandydat do Senatu, mówił o potrzebie wsparcia małych przedsiębiorców i rozwoju turystyki na Suwalszczyźnie. Wspomniał również o swoim doświadczeniu samorządowym i biznesowym, które może wykorzystać w Senacie do poprawy sytuacji finansowej samorządów.

Ważnym aspektem spotkania była też ochrona zdrowia, którą Konfederacja chce zreformować, aby uwolnić ją od biurokracji i kolejek do lekarzy. Kandydaci podkreślali również konieczność wsparcia małych firm, które cierpią z powodu trudnych warunków gospodarczych.

Kampania Konfederacji ma na celu przekonanie Polaków, że są świeżą alternatywą w polskiej polityce, gotową bronić polskich interesów. Kandydaci Konfederacji zachęcali wszystkich do zapoznania się z programem partii i oddania głosu na ich listy.

Konfederacja postawiła sobie za cel zrównoważenie wpływu partii rządzących, które przyzwyczaiły się do centralizacji władzy.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...

Kampania z kredytami w tle. Frankowicze liczą, że w końcu trafią na dobry grunt do rozmów z władzą

Sytuacja frankowiczów była jednym z tematów poruszanych w trakcie...

Cezary Cieślukowski: Jeszcze przed zakończeniem kampanii wyborczej zaczynają się spełniać moje obietnice

W piątek, 13 października, przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury odbyła...