Reklama

Trwają remonty chodników

Data:

- Reklama -

W Suwałkach zakończyły się pierwsze prace związane z remontami chodników, a już niedługo rozpoczną się kolejne. Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach co roku inwestuje w poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców miasta poprzez remontowanie i przebudowywanie kolejnych odcinków chodników oraz wyznaczanie nowych dróg dla rowerów.

Zdj. główne, źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach

W połowie marca ukończono budowę chodnika i zjazdów bramowych przy ulicy Jana III Sobieskiego. Na 100-metrowym fragmencie ułożona została nowa nawierzchnia chodnika z kostki betonowej, co poprawiło estetykę i równość. Prace wykonywane przez PSG sp.z o.o. w ramach odtworzeń nawierzchni po budowie gazociągu również dobiegły końca.

W tym roku planowane są remonty zniszczonych chodników przy co najmniej 10 ulicach w różnych częściach Suwałk. Planując kolejne inwestycje, Dział Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni uwzględnia dostępne finanse, stan nawierzchni i plany innych podmiotów. Dzięki koordynacji i współpracy z innymi jednostkami prace przebiegają sprawniej.

W 2023 roku piesi będą mogli skorzystać z bardziej komfortowych warunków na kilku ulicach, m.in. na ulicy Powstańców Wielkopolskich, Knuta Olofa Falka, Stanisława Moniuszki, Topolowej, Lipowej, Jesionowej oraz Małej. W planach jest również kontynuacja ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy gen. Z. Podhorskiego oraz remont zajezdni dworca PKS w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kościół ewangelicki i zabytkowe kamienice z szansą na remont

Gminy, powiaty i województwa mają teraz dodatkowy czas na...

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” może kosztować ponad 40 mln złotych

W przetargu na budowę drogi od ul. Wylotowej do...

Ulica Szczęsnowicza w budowie. Jest umowa na Francuską i Włoską

Firma PDM Suwałki rozpoczęła w piątek (29 maja) budowę...

Remont Utraty już w czerwcu. Powstanie rondo

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe za ponad 1,4 mln złotych wyremontuje najbardziej...