Reklama

„Osiem gór” w czerwcu w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

Najnowszy film reżysera hitu „Mój piękny syn” – Felixa van Groeningena, który stworzył wraz z Charlotte Vandermeersch swój najnowszy obraz na podstawie powieści „Osiem gór” Paola Cognettiego będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere w Suwałkach od 9 czerwca.

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

„Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości – platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

Wypełniony powietrzem i miłością film, który oddaje hołd pięknu oraz temu, co oznacza być człowiekiem. (…) Ten film zawiera w sobie tajemnicę i pasję, wspinając się na wyżyny alpejskich szczytów. The Guardian


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu „Osiem gór”, wystarczy do 27 maja do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie znasz filmy dotyczące zdobywania gór (co najmniej 4)? Bilety wygrywają: Rafał Buzun i Mateusz Dawidziuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

Wygraj bilety na film „Sobowtór” w reż. Jana Holoubka

Od 29 września w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Duchy w Wenecji” wchodzą do kin

Tajemnicza atmosfera i postać legendarnego detektywa w "Duchach w...