Reklama

„Skąpiec” w maju na deskach teatru Dramatycznego

Data:

- Reklama -

13 maja w Kinie Ton odbyła się premiera „Skąpca” Moliera w  reżyserii i adaptacji Tomasza Mana. To ostatnia premiera Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w tym sezonie artystycznym.

Znakomicie napisana komedia o chorobliwej miłości do pieniędzy, obfitująca w wiele śmiesznych sytuacji zabrała w sobotni wieczór białostocką widownię w czasy epoki baroku. Ta ponadczasowa sztuka, która wciąż wywołuje wrażenie aktualności, rozbawiła publiczność. Spektakl utrzymany jest w konwencji komedii dell’arte.

Odtwórca tytułowej roli Harpagona, Marek Cichucki zachęcał przed premierą do przyjścia na najnowszą produkcję Teatru Dramatycznego.

– „Skąpiec” to spektakl, który bawiąc, uczy. Najważniejsza jednak jest zabawa formą, która gwarantuje odbiorcy znakomite wrażenia – zauważa aktor. – W tym przedstawieniu wygrywa miłość i uczciwość – mówi Monika Zaborska odtwórczyni roli Pani Simone. – Tekst został zgrabnie napisany, świetnie się to gra i ogląda – dodaje aktorka.

Źródłem komizmu jest ruch sceniczny, który buduje nastrój i charakter. Tę zabawę formą widz zawdzięcza choreografowi Arturowi Dobrzańskiemu od lat współpracującemu z Tomaszem Manem przy wielu realizacjach scenicznych.

Całości dopełniły scenografia, którą przygotowała Anetta Piekarska-Man, multimedia i projekcje Zuzanny Piekarskiej oraz muzyka Tomasza Mana, w której nie brakowało bluesa, jazzu, rocka, a brzmienie klawesynu oddaje klasyczny charakter epoki. Tomasz Man jest cenionym w Polsce reżyserem teatralnym, a także dramatopisarzem oraz autorem adaptacji teatralnych i słuchowisk radiowych. Przed laty miał już okazję współpracować z Teatrem Dramatycznym.

Kolejne spektakle odbędą się 20 i 21 maja o godz. 16:00 oraz przedstawienia dla szkół 16, 17, 18 maja oraz 23 i 24 maja o godz. 10:00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

Na scenie widzowie mogą zobaczyć: Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Krystynę Kacprowicz-Sokołowską, Katarzynę Mikiewicz, Kamilę Wróbel-Malec, Monikę Zaborską, Marka Cichuckiego, Dawida Malca, Patryka Ołdziejewskiego, Michała Przestrzelskiego, Grzegorza Suskiego, Piotra Szekowskiego, Marka Tyszkiewicza.

Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie

Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz...

Nigdy nie wiadomo – wywiad z Jolantą Hinc-Mackiewicz – reżyserką „Małych zbrodni małżeńskich”

Prezentujemy rozmowę z Jolantą Hinc-Mackiewicz reżyserką spektaklu "Małe zbrodnie...

Teatralna majówka z Teatrem Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów...