Reklama

UKS Na-Wa: Klub Narciarstwa Wodnego dla Dzieci i Młodzieży potrzebuje nowego szkoleniowego toru slalomowego

Data:

- Reklama -

UKS Na-Wa to klub narciarstwa wodnego dla dzieci i młodzieży, który oferuje bezpłatne szkolenia i organizuje zajęcia związane z tą dyscypliną sportową. Przed kolejnym sezonem Na-Wa stanęła przed wyzwaniem – młodzież potrzebuje nowego toru szkoleniowego. Uruchomiona zbiórka opiewa na 28 tys. złotych.

Formalnie i prawnie klub działa od 2020 roku, ale już od 2015 roku działał jako nieformalna grupa pasjonatów narciarstwa wodnego. Przez okres siedmiu lat udało im się zorganizować wiele szkoleń, w których wzięło udział – według informacji klubu – blisko 500 chętnych.

Jednym z cyklicznych szkoleń, które organizuje klub we współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, jest „Lato z motorowodniakami”. Szkolenia te trwają kilka dni i pozwalają młodzieży na sprawdzenie się na wodzie oraz na zdobycie umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Co roku „Lato z motorowodniakami” przyciąga coraz więcej śmiałków, którzy chcą poznać tajniki tej wodnej dyscypliny sportowej. Dodatkowo, UKS Na-Wa może się również pochwalić organizacją oraz współorganizacją imprez sportowych takich jak: jak Grand Prix Pucharu Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, czy Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Młodzi zawodnicy mają na swoim koncie sporo sukcesów: Maja Żuk, 2. miejsce w kategorii U14, Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, Augustów 2022; 2. miejsce w kategorii U15, Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, Szelment 2022; 2. miejsce w kategorii U15, Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem Szelment 2022; Emil Mikulski, 3. miejsce w kategorii U15, Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, Szelment 2022, Adam Sadowski, 2. miejsce w kategorii seniorów, Grand Prix Pucharu Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, Szelment 2019.

Przed klubem UKS Na-Wa sportowy sezon letni 2023. Tor slalomowy, którego zawodnicy używali przez ostatnie 7 lat uległ degradacji i nie nadaje się do dalszych treningów. Aby klub mógł nadal prowadzić warsztaty szkoleniowe oraz polepszać wyniki sportowe swoich zawodników, potrzebuje nowego toru slalomowego do ćwiczeń. Jak zapowiada Paweł Żuk z UKS Na-Wa – jeżeli uda nam się uzbierać pełną kwotę potrzebną na budowę toru, deklarujemy, że zorganizujemy darmowe szkolenie dla wszystkich, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Najlepsi szkolili się pod okiem Medalistów Mistrzostw Europy oraz Świata w Narciarstwie Wodnym

Szkolenie z narciarstwa wodnego to nie tylko ekscytująca przygoda,...

Szybkie szkolenie z narciarstwa wodnego

Miniona sobota była dniem pełnym radości i pasji, dzięki...

Młodzież rywalizowała na nartach wodnych

W Augustowie odbyły się zawody o Puchar Akademii w...

Weekend w „Szelmencie” z gwiazdami sportu. Przyjadą też Kozakiewicz i Steiner

Przed nami imponujący weekend w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i...