Reklama

Sukcesem zakończyły się zmagania badmintonistów

Data:

- Reklama -

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku, podczas których zawodnicy z Suwałk zdobyli złoto, srebro i brąz.

Pierwszy medal został wywalczony przez nasze juniorki w grze podwójnej – Natalię Lenczewską i Viktoriyę Pletsiukhovą. W półfinale musiały uznać wyższość pary z Bierunia – Joanny Podedworny i Anny Czuchry (późniejsze Mistrzynie Polski), zdobywając tym samym brązowy medal.

Kolejny medal, tym razem srebrny, dorzuciła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Oliwia świetnie zaprezentowała się podczas turnieju, awansując do finału, w którym nieznacznie przegrała z Joanną Podedworny (UKS Unia Bieruń).

Nasze zawodniczki zdobyły kolejne medale (złoty i srebrny) w grze pojedynczej kobiet w kategorii młodzieżowców. Anastasiya Khomich i Ulyana Volskaya stanęły do bratobójczego pojedynku. Zwycięstwo odniosła Anastasiya, zostając Mistrzynią Polski w tej kategorii.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne medale, ponieważ nasze zawodniczki triumfowały również w grze podwójnej kobiet w kategorii młodzieżowców. Po wcześniejszych pojedynkach w grze pojedynczej, Anastasiya i Ulyana połączyły siły i stanęły przeciwko parze z Suwałk i Warszawy – Karolinie Szubert i Paulinie Hankiewicz (ABRM Warszawa). Po najdłuższym meczu, trwającym aż 67 minut, para Khomich/Volskaya wyszła zwycięsko z tego starcia.

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli łącznie 6 medali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona

Za nami udana inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona dla SKB...

Sportowcy ze wsparciem

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podjął decyzję o przyznaniu stypendiów...

Turniej ENEA Polish U19 Open 2023 w Gnieźnie: Sukces Suwalskiego Klubu Badmintona

W dniach 7-9 września 2023 roku odbyła się kolejna...

Sukces Suwalskiego Klubu Badmintona na 59. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w Józefosławiu

W klubie LAVO, położonym w podwarszawskim Józefosławiu, zakończyły się...