Reklama

Sukcesem zakończyły się zmagania badmintonistów

Data:

- Reklama -

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku, podczas których zawodnicy z Suwałk zdobyli złoto, srebro i brąz.

Pierwszy medal został wywalczony przez nasze juniorki w grze podwójnej – Natalię Lenczewską i Viktoriyę Pletsiukhovą. W półfinale musiały uznać wyższość pary z Bierunia – Joanny Podedworny i Anny Czuchry (późniejsze Mistrzynie Polski), zdobywając tym samym brązowy medal.

Kolejny medal, tym razem srebrny, dorzuciła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Oliwia świetnie zaprezentowała się podczas turnieju, awansując do finału, w którym nieznacznie przegrała z Joanną Podedworny (UKS Unia Bieruń).

Nasze zawodniczki zdobyły kolejne medale (złoty i srebrny) w grze pojedynczej kobiet w kategorii młodzieżowców. Anastasiya Khomich i Ulyana Volskaya stanęły do bratobójczego pojedynku. Zwycięstwo odniosła Anastasiya, zostając Mistrzynią Polski w tej kategorii.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne medale, ponieważ nasze zawodniczki triumfowały również w grze podwójnej kobiet w kategorii młodzieżowców. Po wcześniejszych pojedynkach w grze pojedynczej, Anastasiya i Ulyana połączyły siły i stanęły przeciwko parze z Suwałk i Warszawy – Karolinie Szubert i Paulinie Hankiewicz (ABRM Warszawa). Po najdłuższym meczu, trwającym aż 67 minut, para Khomich/Volskaya wyszła zwycięsko z tego starcia.

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli łącznie 6 medali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

8 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona szczęśliwa dla SKB Litpol-Malow

Wczoraj została rozegrana 8 kolejka meczów w Lotto Ekstralidze...

Wkrótce Malow Yonex Festiwal Badmintona – największy młodzieżowy turniej w Europie

W dniach 15-17 marca w Suwałkach odbędzie się jedno...

Suwalskie kluby z dofinansowaniem

Kluby sportowe Ślepsk Malow Suwałki i Suwalski Klub Badmintona...

Badmintoniści na fali

W zakończonych w ten weekend Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity...