Reklama

Cotygodniowy przegląd wydarzeń artystycznych

Data:

- Reklama -

W Suwałkach i okolicach czekają na nas liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, które warto uwzględnić w swoim kalendarzu. Poniżej prezentujemy wybrane propozycje na najbliższe dni w Suwałkach, Augustowie, Olecku, Budzie Ruskiej, Rutce-Tartak, Gawrych-Rudzie oraz Pawłówce. Zaplanuj swój czas i ciesz się różnorodnością propozycji kulturalnych!

Suwałki

Film dokumentalny „Vermeer. Blisko mistrza”

6 czerwca Cinema Lumiere

Johannes Vermeer to jeden z największych malarzy w historii, a jego twórczość pozostaje pełna tajemnic. Film dokumentalny „Vermeer. Blisko mistrza” pozwala odkryć jego geniusz na nowo, ukazując oszałamiające detale, takie jak „Dziewczyna z perłą”, oraz odsłaniając ukryte warstwy pod farbą. Twórcy filmu pozwalają także zajrzeć za kulisy amsterdamskiego Rijksmuseum, na której zgromadzono większość z 35 istniejących obrazów genialnego Holendra. Film można obejrzeć 6 czerwca w Cinema Lumiere w Suwałkach.

Pokaz filmu „Vermeer. Blisko mistrza” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Koncert bluesowy Wild Flame

9 czerwca – Suwałki

W ramach codziennego kalendarza wydarzeń, warto zwrócić uwagę na koncert zespołu Wild Flame. Grupa, która łączy w sobie bluesa, soulu i funku, wystąpi 9 czerwca w Suwałkach. Zespół powstał trzy lata temu we Wrocławiu i zdążył już wydać debiutancki album „Steel and Fire”. Wild Flame to kwintet, który z miejsca stał się atrakcją polskich festiwali bluesowych i klubów. W skład zespołu wchodzą: Adeama Walkowiak (wokal), Oskar Kunicki (gitara), Sebastian Łobos (instrumenty klawiszowe), Bartosz Niebielecki (perkusja) i Tomasz Szukalski (gitara basowa). Koncert odbędzie się w ROZMARINO o godzinie 19:30, a bilety można nabyć na portalu bilety24.pl.

Blues Wieczór w Rozmarino w Suwałkach: koncert zespołu „Wild Flame”

3. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

7 czerwca – Suwałki

Festiwal Filmowy Wajda na Nowo to kolejna propozycja w niecodziennym kalendarzu Uncommon Suwałki calendar. W trakcie trwania festiwalu odbędą się projekcje wybitnych filmów Andrzeja Wajdy oraz spotkania z twórcami związanych z województwem podlaskim. Wśród propozycji znajdują się warsztaty opowiadania z Krzysztofem Szubzdą, prezentacja filmów z lat 90. oraz projekcja filmu „Wnyki”, który nawiązuje do filmu „Znachor”. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo odbędzie się w Suwałkach i oferuje wiele atrakcji dla miłośników kina.

Rozgrzewka: 3. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo w Suwałkach

Piknik Rodzinny w Suwałkach

Buda Ruska

IV Festiwal Podróżniczy „Powsinóg” w Budzie Ruskiej

Olecko

Koncert Ponad Chmurami

9 czerwca – Olecko

Duet Ponad Chmurami działa od 2012 roku, prezentując utwory Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena oraz własne kompozycje. 9 czerwca odbędzie się ich koncert w sali kina „Mazur” w Olecku. Bilety można nabyć stacjonarnie w księgowości oraz kasie kina, a także przez internet na stronach kupbilecik.pl, ekobilet.pl, biletyna.pl i stage24. Duet Ponad Chmurami to Katarzyna i Nikodem Jacuk, którzy mają za sobą niemal 300 koncertów oraz uczestnictwo w prestiżowych festiwalach, takich jak III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnowce „Wiara, Nadzieja, Miłość”.

Koncert zespołu „Ponad chmurami” w Olecku – utwory Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena oraz własne kompozycje

Koncert Reggae pod Gwiazdami w Olecku

Rutka-Tartka

XXV Piknik nad Szeszupą w Rutce-Tartak

Wigry

Obchody 24. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Ziemi Suwalskiej w klasztorze pokamedulskim w Sejnach

Pawłówka

Koncert fortepianowy w Pawłówce

Gawrych Ruda

Koncert Julii Kociuban (fortepian) w Gawrych Rudzie

Augustów

„Tonia” – pokaz filmu w Augustowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...